Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego rozstrzygnął kolejny, szósty już konkurs w ramach programu Diamentowy Grant, powiększając tym samym grono jego laureatów do 520 osób. Wśród nagrodzonych w tej edycji znalazła się pani inż. Weronika Kruszelnicka - obecnie studentka studiów magisterskich - kierunek Mechanika i Budowa Maszyn na Wydziale Inżynierii Mechanicznej. Będzie realizował temat badawczy pt.: Inteligentne monitorowanie charakterystyk rozdrabniania biomasy uziarnionej za 220 000 zł.

Po roku nieobecności zapraszamy na pielgrzymi szlak! Dokładnie tak. Kierunek: JASNA GÓRA! Każdy młody ciałem i duchem jest mile widziany w grupie PRZEZROCZYSTEJ. Zapewniamy niezapomnianą przygodę — fizyczną i duchową. Nie przeliczaj, nie kalkuluj, czy dasz radę. Nie zastanawiaj się, jak w tym roku będzie, czy będzie dobra pogoda, czy...

...

Serdecznie zapraszamy do ubiegania się o granty w ramach Programu Uniwersytetu Bałtyckiego. Głównym celem programu jest rozwijanie i wzmacnianie współpracy młodych badaczy z regionu Morza Bałtyckiego. Dotacja pokrywająca koszty podróży i zakwaterowania ma wspierać młodych uczonych z uczelni członkowskich BUP.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty.

Miło nam poinformować o sukcesach pracowników naukowych Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego podczas International Invention and Innovation Show INTARG 2017.

 

W dniach 24-25 czerwca 2017 roku odbyła się V Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Nauka niejedno ma imię...”, organizowana przez Uczelnianą Radę Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. J. i J. Śniadeckich w Bydgoszczy.

 

Zapraszamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej 6. Biennale Fotograficznego Uniwersytetu Śląskiego, której hasłem przewodnim jest "Nauka - niemożliwe - możliwym". Konkurs fotograficzny zorganizowany został w ramach projektu "Nauka w obiektywie". Wśród zaprezentowanych prac znajdują się fotografie wykonane przez naukowców Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. Wystawę zobaczyć można w budynku Auditorium Novum UTP w Bydgoszczy (Al. prof. S. Kaliskiego 7).

 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z obchodów Święta Uniwersytetu 2017.

Inżynieria w biologii stosowanej to nowy kierunek utworzony na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt UTP w roku akademickim 2017/2018. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem, który ciekawie opisuje specyfikę kierunku. Zachęcamy także do odwiedzenia strony Wydziału.

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w ramach konsorcjum projektowego w programie Inkubator Innowacyjności+, zaprosił na seminarium informacyjne dotyczące wzmocnienia współpracy między środowiskiem naukowym i otoczeniem gospodarczym, które odbyło się 20 czerwca 2017 roku w Auli Copernicanum w Bydgoszczy.

 

W ramach obchodów Święta Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego 22 czerwca odbyła się uroczystość wręczenia listów gratulacyjnych i nagród najbardziej zaangażowanym studentom UTP z kół naukowych, sportowcom, a także za działalność wolontariacką. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z uroczystości. 

 

19 czerwca odbyła się Gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w CKK Jordanki w Toruniu. Nagrody przyznawane są osobom, które poprzez swoją działalność dbają i wspierają rozwój regionu. Wśród nagrodzonych znaleźli się również naukowcy z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego.

 

Zapraszamy do oglądania transmisji na żywo z Uroczystego Senatu UTP na stronie http://tv.utp.edu.pl/

W miniony piątek - 23 czerwca 2017 roku - odbyło się oficjalne otwarcie WYSTAWY KOŃCOWOROCZNEJ Architektury Wnętrz 2017 w bud. 3.1 Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Katedry Sztuk Wizualnych i obejrzenia niezwykle ciekawych prac studenckich z zakresu projektowania wnętrz, produktu, mebla, projektowania graficznego, rzeźby, rysunku czy malarstwa w holu budynku 3.1.

 

19 czerwca 2017 roku odbyło się spotkanie podsumowujące wizytę studentów z Delaware State University (Dover, USA). Podczas spotkania zostały zaprezentowane wyniki badań prowadzonych na naszej uczelni.
Wzorem ubiegłego roku studenci od poniedziałku do piątku prowadzili badania naukowe, a podczas weekendów mieli okazję poznawać najpiękniejsze zakątki naszego regionu i kraju.
Studenci przebywali u nas w ramach programu I-STARS (International Science and Technology Academy for Research Scholars) wraz z koordynatorem projektu Profesorem Mazenem Shahinem. 

 

Na Wydziale Rolnictwa i Biotechnologii UTP w Bydgoszczy już po raz trzeci odbywa się Spring School/Szkoła Wiosenna 2017 w ramach wydarzenia pt. "Modern trends in agronomy and human nutrition technologies". 25 maja 2017 roku gościliśmy u siebie studentów z Tarleton University w Texasie.

 

W dniach 17, 21 i 22 czerwca obchodzimy Święto Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego

Studenci Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego wzięli udział w tegorocznej edycji warsztatów w ramach programu Yes4YETI, który organizowany jest, we współpracy z uczelniami wyższymi Bydgoszczy i Torunia, przez Cereal Partners Poland Toruń-Pacific

 

W dniu 5 czerwca 2017r. w Bydgoszczy przy ul. Fordońskiej 116 PZM OZDG sp. z o.o. w Bydgoszczy wraz z Współorganizatorami i Partnerami zorganizowali Pierwszy Ogólnopolski Dzień Bezpieczeństwa i Ekologii w PZM. W ramach Pierwszego Ogólnopolskiego Dnia Bezpieczeństwa i Ekologii zorganizowano: Prelekcje z zakresu bezpieczeństwa i ekologii w motoryzacji, zapoznanie się z symulatorami dachowania, zderzeń czołowych, żyroskopu, możliwość weryfikacji umiejętności kierowania na płycie poślizgowej i skidcar. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, dzieci, młodzież i dorosłych, do udziału w I Otwartym Biegu UKW „MILA KAZIMIERZOWSKA” im. Janka Żmudzińskiego. Biegi w różnych kategoriach wiekowych odbędą się w niedzielę 18 czerwca 2017 r. Start od godziny 10.00 przy biurowcu Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, Bydgoszcz, ul. Bydgoskich Przemysłowców 6.

 

Dzisiaj (12.06.2017) na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym gościmy Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jarosława Gowina.   

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z dwudniowych Warsztatów Biomedycznych. Więcej na ten temat tutaj.

 

Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją z majowego święta studentów.

 

Katedra Urbanistyki i Planowania Przestrzennego zaprasza do udziału w V międzynarodowym sympozjum „Integracja sztuki i techniki w architekturze i urbanistyce”.

 

13 czerwca 2017 roku na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy odbyło się seminarium "Tutoring szkolny i akademicki innowacyjnym narzędziem rozwoju osobistego". Zostało zorganizowane we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Kuratorem Oświaty i Akademią Innowacyjnej Edukacji.  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

Został już tylko miesiąc, aby zgłosić się do III edycji programu stypendialnego "Nowe technologie dla dziewczyn" i zaplanować swoją przyszłość z solidnym wsparciem, jakie daje stypendium. Jeżeli jesteś studentką jednego z kilkuset kierunków na 35 uczelniach technicznych - listę znajdziesz na stronie www.stypendiadladziewczyn.pl - nie zwlekaj i aplikuj!  To niepowtarzalna szansa na rozwój, pomoc w karierze zawodowej i konkretne wsparcie finansowe. Jest to pierwszy i jedyny w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą technologiczną.

 

Wiosenne konferencje dotyczące współczesnych problemów budownictwa związanych z zarządzaniem przedsięwzięciami budowlanymi, to już tradycja na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Trzecia Międzynarodowa Konferencja Naukowa CEPPIS 2017 odbyła się 31 maja 2017 r.

Współczesna medycyna, której dobrze zrealizowany przykład w województwie kujawsko-pomorskim stanowi Centrum Onkologii w Bydgoszczy, wymaga współpracy w zakresie badań interdyscyplinarnych, takich jak inżynieria mechaniczna, fizyka, inżynieria materiałowa oraz genetyczna, biochemia oraz informatyka. Istotny przykład stanowi tutaj kierunek studiów - inżynieria biomedyczna, która powstała na bazie Funduszy Norweskich w Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym (UTP) w Bydgoszczy w ścisłej współpracy z Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

 

Zapraszamy do odsłuchania zapisu audio performance / koncertu na fale mózgowe organizowanego przez Zakład Wzornictwa w ramach Bydgoskiego Festiwalu Nauki.
Działanie polegało na sonifikacji procesów neurologicznych w czasie rzeczywistym, z użyciem bezprzewodowych sensorów EEG, sterujących syntezą audio. 

W dniu 2 czerwca 2017 r. na Starym Rynku w godz. 12.00 – 18.00 zostały zorganizowane przez Urząd Miasta Bydgoszczy, konkretnie przez Zespół ds. Zarządzania Energią II Dni Energii „Przesiądź się na czystą energię”.

 

6 czerwca br. o godz. 12.00 odbędzie się wykład otwarty prof. Stanislava Gorba z University of Kiel (Niemcy) - "Fly on the ceiling: Animal attachment devices and biologically-inspired adhesives"
Al. Kaliskiego 7, RCI, Budynek RCI sala C8, wykład w j. angielskim.

5 czerwca ruszyła rejestracja internetowa na studia wyższe w UTP.
Szczegóły na stronie: rekrutacja.utp.edu.pl

Informujemy, że w dniu dzisiejszym tj. 1 czerwca ruszyła rejestracja internetowa do Domów Studenta.

Szczegóły na stronie: http://www.utp.edu.pl/pl/student/zakwaterowanie-w-domach-studenta

Absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej - kierunek Mechanika i Budowa Maszyn mgr inż. Łukasz Cejrowski (dyplomant Pana Prof. dr hab. inż. Józefa Flizikowskiego - temat: Procesory wiatrowe, kierunki rozwoju zespołów funkcjonalnych - rok 2006) informuje, że firmie LM Wind Power, w której pracuje na stanowisku Senior Project Manager udało się pobić rekord świata w zakresie długości najdłuższego na świecie śmigła do elektrowni wiatrowych. Rywalizacja czołowych firm - producentów łopat do siłowni wiatrowych - trwała w ostatnich czasie bardzo dynamicznie, a wygrała ją właśnie firma LM Wind Power. Najdłuższe śmigło na świecie ma długość 88,4 m !!! Czy to kres możliwości konstrukcji i materiału? Zapewne nie...

...

Jeśli chcesz, by coś zostało zrobione dobrze, zrób to sam. Grupa studentów z naszej uczelni chyba wzięła sobie tę prawdę do serca i pod opieką wykładowców stworzyła zintegrowany system informacji, czyli UTP-Assistant. Projekt ten ze względu na swoją innowacyjną formułę i zastosowanie został zaprezentowany dziennikarzom na zorganizowanej dzisiaj, tj. 28.06.2016 r. konferencji prasowej.

UTP-Assistant to spontaniczne przedsięwzięcie studentów naszej uczelni, skierowane do młodszych roczników w myśl idei “studenci dla studentów”, dla których zakres obowiązkowych przedmiotów na studiach był niewystarczający. Opiekę nad całokształtem tej inicjatywy sprawowała młoda kadra wykładowców UTP.

 

Studenci wszystkich wydziałów Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. W roku akademickim 2016/2017 uruchamiamy kolejny nabór na stacjonarny Kurs przygotowania pedagogicznego dający pełne kwalifikacje pedagogiczne. Zajęcia odbywają się w poniedziałki od godz. 15.00 - ul. Fordońska 430 wydział zarządzania

Z radością informujemy, że wśród laureatów tegorocznej edycji Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego znaleźli sie pracownicy naszego uniwerystetu. W kategorii Funusze Unijne wyróżnienia otrzymali:

Radosław Ratajczak – dyrektor Regionalnego Centrum Innowacyjności - CentrumTransferu Technologii Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, kierownik projektu „Design Thinking Workspace – Pracownia Szybkiego Prototypowania” oraz dr inż. Piotr Szewczykowski – kierownik metodyczny projektu „Design Thinking Workspace – Pracownia Szybkiego Prototypowania” – za utworzenie SHOPA Design Thinking Workspace – Pracowni Szybkiego Prototypowania.

Chór Akademicki pod kierunkiem Agnieszki Sowy powrócił z XV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej im. F. Nowowiejskiego w Barczewie odbywającego sie w dn.2-4 czerwca zdobywając SREBRO.

Gratulujemy!

JM Rektor Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy w dniach od 20-23 czerwca br. jest organizatorem Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych. Patronat honorowy nad wydarzeniaem objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki.

W dniu 13 czerwca 2016 r. zakończył się pierwszy termin składania wniosków o zakwaterowanie w Domach Studenta UTP. W dniu 20 czerwca rozpoczynamy drugą turę naboru dla obecnych studentów Uniwersytetu oraz innych uczelni. Szczegóły: http://www.utp.edu.pl/pl/student/zakwaterowanie-w-domach-studenta.

Zapraszamy na wystawę fotografii obrazującej tragedie wojny na Ukrainie. Wystawę organizuje Zakład Wzornictwa Wydziału Inżynierii Mechanicznej UTP we współpracy z Muzeum Wodociągów MWiK
w Bydgoszczy. Zakład Wzornictwa WIM od kilku lat współpracuje z Uniwersytetem Narodowym w Chmielnickim. Efektem tej współpracy są wspólnie organizowane przedsięwzięcia o charakterze artystycznym i kulturalnym. Wernisaż wystawy odbędzie się 17 czerwca br. o godz. 18.00, a samą wystawę będzie można obejrzeć od 17.06 do 30.06 w Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy, HALA POMP ul. Gdańska 242

Serdecznie zapraszamy

Serdecznie zapraszamy na Astro Festiwal, 11 CZERWCA, WYSPA MŁYŃSKA, START O 17:00! 

Tegoroczny kujawsko-pomorski ASTRO FESTIWAL przebiegnie pod hasłem "Dotknij planet"! Jest to nawiązanie do idei imprezy pt. "Dotknij Księżyc", która w kwietniu ubiegłego roku przyciągnęła na bydgoską Wyspę Młyńską rzesze osób zainteresowanych kosmosem i zjawiskami na niebie. Organizatorzy chcą powtórzyć ten sukces, a jeśli pogoda będzie sprzyjała, to wieczorem 11 czerwca naszym oczom ukażą się aż trzy jasne planety: Jowisz, Mars i Saturn! Będzie także sposobność do podziwiania Księżyca w pierwszej kwadrze. Z pomocą w obserwacjach przyjdą ekipy kujawsko-pomorskich ASTROBAZ z licznymi teleskopami, wspierane przez toruński oddział PTMA. Na Wyspie Młyńskiej stanie też m.in. największy mobilny teleskop w Polsce służący do bezpośrednich obserwacji Słońca, pojawią się również teleskopy własnoręcznie skonstruowane przez miłośników astronomii.

W dniach 4-5 czerwca Dział Współpracy Międzynarodowej UTP pokazał studentom z Uniwersytetu Delaware piękno naszego regionu. 4 czerwca wybraliśmy się do Torunia, w którym nasi goście zobaczyli pozostałości liczącej kilkaset lat średniowiecznej architektury miasta, słynny pomnik Kopernika, a także odbyli spacer nadwiślańskim bulwarem. Jednakże największy entuzjazm pojawił się podczas wizyty w Muzeum Toruńskiego Piernika. Radość amerykańskiej młodzieży wynikała nie tylko z faktu szansy na degustację smakołyków, ale także z praktycznej możliwości poznania techniki tworzenia tych toruńskich rarytasów. W trakcie zwiedzania Torunia nasi goście skosztowali także pierogów, które również przypadły im do gustu.

W dniu 1 czerwca 2016r. odbył się XVII już Bieg Uliczny o Puchar Dziekana Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. J.J. Śniadeckich w Bydgoszczy. W XVII edycji Biegu wzięły udział 93 osoby, w tym 51 kobiet i 42 mężczyzn. O puchar dziekana WTiICh rywalizowali studenci wszystkich wydziałów UTP, członkowie KU AZS UTP oraz przedstawiciele pracowników naszej uczelni.

Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok!!!

Wszystkich pracowników i studentów wraz z rodzinami serdecznie zapraszamy na obchody Jubileuszu 65-lecia Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Tegoroczne święto odbywać będzie się w dniach od 18 do 23 czerwca. Na te dni zaplanowano szereg wydarzeń: III Rodzinne Wędkowanie z UTP (18 czerwca), Uroczyste wręczenie Medali 65-lecia oraz Jubileuszowy "Koncert z uśmiechem" (21 czerwca 2016r.), Uroczyste Posiedzenie Senatu (22 czerwca 2016r.), Otwarcie wystawy "65x65", Dzień sportu (22 czerwca), Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień studentom i doktorantom (23 czerwca 2016r.)

Serdecznie zapraszamy

Zapraszamy na nowy kierunek studiów podyplomowych - Rośliny lecznicze pozyskiwanie i zastosowanie w fitoterapii i dietetyce.

„Coming from America”, czyli goście z Uniwersytetu Delware na UTP

Dzięki staraniom władz UTP oraz pracowników Działu Współpracy Międzynarodowej w maju i czerwcu gościmy studentów zza Oceanu. Grupa dziesięciorga studenów z Delaware State University (Dover, USA) przybyła do nas w towarzystwie profesora Mazena Shahina. 23 maja młodzież z amerykańskiego Uniwersytetu oraz ich opiekun zostali powitani przez pracowników Działu Współpracy Międzynarodowej na lotnisku w Bydgoszczy i zakwaterowani w akademiku UTP w Fordonie.

W niedzielę, dnia 29 maja 2016 r., zakończył się XV Zjazd Naukowo-Techniczny Młodej Kadry Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Trzy dni spędzone w Bydgoszczy były dla jego uczestników niezapomnianym i pełnym atrakcji przeżyciem.

Wydarzenie było wpisane w działania nad integracją środowiska związanego z budownictwem. Miało też promować nowoczesne rozwiązania inżynierskie, a jednocześnie pogłębiać wiedzę teoretyczną członków Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa.

Na Zjazd przybyło kilkudziesięciu młodych przedstawicieli braci budowlanej z całej Polski. Reprezentanci kilkunastu kół młodych PZITB oddziałów z Gdańska, Gliwic, Koszalina, Krakowa, Lublina, Łodzi, Olsztyna, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy i Wrocławia przybyli do naszego miasta w piątek. Uczestnicy spotkania spędzili ten dzień w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym. Odbyło się to z wydatnym wsparciem organizacyjnym Stefana Markowskiego – Doradcy Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Zjazd rozpoczął się porannym seminarium pt. „Bydgoski rynek budowlany”, które rozpoczęła przewodnicząca oddziału bydgoskiego PZITB dr hab. inż. Jadwiga Bizon-Górecka, prof. UTP.

W agendzie przewidziano, nobilitujące to wydarzenie, spotkanie z Prezydentem Bydgoszczy, Rafałem Bruskim. Gospodarz miasta przywitał przybyłych gości, a także podkreślił rolę Bydgoszczy jako prężnego ośrodka kształtującego dobrą kondycję budownictwa. Głos zabrali także przedstawiciele władz PZITB: Przewodniczący Ryszard Trykosko i Sekretarz Generalny Wiktor Piwkowski.

Następnie zaprezentowano najciekawsze i najbardziej spektakularne inwestycje miejskie zarówno te zrealizowane jak i planowane.

Fot. Uczestnicy Zjazdu na seminarium w sali konferencyjno-szkoleniowej obiektu IDEA Przestrzeń Biznesu na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Autor: Włodzimierz Górecki.

Fot. Uczestnicy Zjazdu na seminarium w sali konferencyjno-szkoleniowej obiektu IDEA Przestrzeń Biznesu na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Autor: Włodzimierz Górecki.

Objazdową wizualizację innowacyjnych inwestycji zrealizowanych na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego przeprowadził jego prezes Andrzej Półgrabski.

Po południu uczestnicy Zjazdu wizytowali Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Bydgoszczy przy ul. Ernsta Petersona 22. Poznali tajniki budowy obiektu, a szczegóły technologii spalania odpadów komunalnych zaprezentował dyrektor Zakładu Tomasz Gulczewski.

Sobota obfitowała w spotkania integracyjne w centrum Bydgoszczy. Przedpołudniowa gra miejska przybliżyła ciekawostki i legendy związane z miastem. Organizatorzy zaprowadzili uczestników Zjazdu do najciekawszych miejsc związanych z historią i rozwojem miasta.

Fot. Uczestnicy Zjazdu na moście Jerzego Sulimy-Kamińskiego w Bydgoszczy. Autor: Piotr Kosiński.

Po południu goście zostali zaproszeni na wycieczkę szlakiem bydgoskich inwestycji widzianych oczami młodych inżynierów.

Fot. Uczestnicy Zjazdu podczas zwiedzania Bydgoszczy na Wyspie Młyńskiej. Autor: Piotr Kosiński.

Zakończenie XV Zjazdu Naukowo-Technicznego Młodej Kadry Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa nastąpiło w niedzielę. Goście rozjeżdżali się uśmiechnięci i zadowoleni z wizyty w naszym mieście. Podkreślano udaną organizację, przyjazność gospodarzy. Nie ukrywano zachwytów nad miastem i jego kondycją gospodarczą.

Zjazd został zorganizowany przez Koło Młodych Polskiego Związku Inżynierów i Techników Oddział w Bydgoszczy. Członkami Koła są głównie studenci i absolwenci kierunku budownictwo na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska UTP w Bydgoszczy. Głównym organizatorem tego wydarzenia był dr inż. Jarosław Górecki, członek zarządu PZITB O. Bydgoszcz i przewodniczący Koła Młodych, adiunkt w Katedrze Inżynierii Produkcji i Zarządzania w Budownictwie na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. J. J. Śniadeckich w Bydgoszczy, a także członek Kujawsko-Pomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

DSC05315

Fot. Wystąpienie Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Rafała Bruskiego na Zjeździe młodej kadry budowlanej w Bydgoszczy. Autor: Włodzimierz Górecki.

13320409 1129926790362064 6408934993541740240 o

Fot. Uczestnicy Zjazdu na moście Jerzego Sulimy-Kamińskiego w Bydgoszczy. Autor: Piotr Kosiński

Informujemy, że w dniu dzisiejszym, tj. 1 czerwca ruszyła rejestracja internetowa do Domów Studenta. Szczegóły: http://www.utp.edu.pl/pl/student/zakwaterowanie-w-domach-studenta”.

W dniach 19-22.05.2016 w Gajewnikach niedaleko Zduńskiej Woli odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Jeździectwie. Na listach startowych zarejestrowanych było około 215 zawodników. Zawodnicy rywalizowali w kategoriach skoki amator i profi oraz ujeżdżenie amator i profi.

Studentka naszej Uczelni KAROLINA RASIEWICZ z Wydziału HiBZ kierunku zoofizjoterapia została MISTRZYNIĄ POLSKI w KLASYFIKACJI GENERALNEJ oraz MISTRZYNIĄ POLSKI w KLASYFIKACJI TYPÓW UCZELNI SPOŁECZNO-PRZYRODNICZYCH w konkurencji skoki amator. Rywalizacja w skokach amator przebiegała wśród 83 jeźdźców. Ponadto nasza Uczelnia zdobyła III MIEJSCE w klasyfikacji drużynowej w typach Uczelni Społeczno-Przyrodniczych.

Serdeczne Gratulacje

Uczelnię reprezentowały zawodniczki:

  1. Karolina Rasiewicz skoki
  2. Magdalena Lipska skoki
  3. Monika Skonieczka skoki i ujeżdżenie
  4. Izabela Kalinowska ujeżdżenie
  5. Marta Koszałka skoki

Są to studentki Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt.

WP 20160522 16 51 32 ProWP 20160522 17 18 53 Pro