Z przyjemnością informujemy, że 15 września 2017 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał dr. hab. inż. Markowi Adamskiemu tytuł profesora nauk rolniczych. Jest to tym samym najmłodszy profesor UTP.

Serdecznie gratulujemy!

 

UWAGA STUDENCI WSZYSTKICH WYDZIAŁÓW UNIWERSYTETU TECHNOLOGICZNO-PRZYRODNICZEGO.

18 października 2017 roku o godzinie 19:00 zapraszamy na Koncert Uniwersytecki Janowi Pawłowi II, podczas którego wystąpi Chór Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego pod dyrekcją Agnieszki Sowy. Koncert odbędzie się w Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy.

26 września o godz. 17:00 w Galerii Innowacji UTP w Regionalnym Centrum Innowacyjności otwarta została wystawa „Źródła - wpływy, dopływy – ujścia”, która jest efektem projektu integracji międzypokoleniowej przez sztukę. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wydarzenia. 

 

12 października 2017 roku o godzinie 10:00 w Auditorium Novum Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018. Wydarzenie uświetniło m.in. wystąpienie Jarosława Gowina - wiceprezesa Rady Ministrów, ministra nauki i szkolnictwa wyższego, a także wykład prof. Wojciecha Maksymowicza.

Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt UTP w Bydgoszczy w tym roku świętuje jubileusz 45-lecia istnienia. Zapraszamy do obejrzenia materiału o wydziale i wydarzeniach w ramach jubileuszu - między innymi z odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej pamięci prof. dr hab. Jana Mikołajczaka.

 

W dniach 19-20 września 2017 roku Rektor Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego - prof. dr hab. inż. Tomasz Topoliński - wziął udział w Narodowym Kongresie Nauki odbywającym się w Krakowie.

 

Od roku akademickiego 2016/2017 Dział Współpracy Międzynarodowej realizuje Projekt Erasmus+ z Partner Country. Na podstawie złożonego projektu nasz Uniwersytet otrzymał dofinansowanie na realizację mobilności studentów i pracowników pomiędzy UTP a uczelniami z Azerbejdżanu, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych.

Uczelnia otrzymała dofinansowanie z Urzędu Miasta Bydgoszczy i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na realizację projektu „Synteza Sztuk Chmielnicki 2017”.

 

Z przyjemnością informujemy, że Chór Akademicki pod dyrekcją Agnieszki Sowy Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy zdobył srebrny medal w Hiszpanii. Serdecznie gratulujemy życząc dalszych sukcesów!

15 września 2017 roku o godzinie 12:00 odbyło się oficjalne otwarcie wystawy "Narodziny i zmierzch maszyn do pisania", która mieści się w nowym Muzeum Techniki i Wzornictwa Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. Wystawę można zobaczyć w holu budynku głównego UTP. Serdecznie zapraszamy. 

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji zrealizowanej przez TVP BYDGOSZCZ z pierwszego dnia Salonu Maturzystów na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy.

Dziś na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy podpisano trójstronne porozumienie dotyczące współpracy UTP z firmą Nokia oraz VIII Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy.

 

Rejestracja na Uniwersytet Dziecięcy UTP na rok akademicki 2017/2018 rozpocznie się 15 września 2017 r., od godz. 8.00.

 

W tym roku Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt obchodzi 45-lecie swojego istnienia. Z tej okazji zaplanowano uroczyste zakończenie Jubileuszu 45-lecia, które uświetni Zjazd Absolwentów. 

Uwaga!  KANDYDACI NA STUDIA

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. J. J. Śniadeckich w Bydgoszczy prowadzi rekrutację uzupełniającą na studia stacjonarne i niestacjonarne, pierwszego stopnia na następujące kierunki:

Szanowni Państwo,

gratulujemy przyjęcia na studia wyższe w Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy i dziękujemy za wybranie naszego Uniwersytetu. Rozpoczęcie studiów wiąże się z wieloma sprawami organizacyjnymi. Oto kilka ważnych komunikatów!

Zapraszamy na konferencję Polskiej Izby Biegłych Rewidentów „Wartości niematerialne w rozwoju firmy”. Wydarzenie, nad którym Patronat objął Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy odbędzie się 19 września w gmachu Opery Nova.

14-15 września zapraszamy serdecznie na Kujawsko-Pomorski Salon Maturzystów Perspektywy 2017.

Czas na maturę, czas na studia!

 

W dniach 5-7 września 2017 r. zapraszamy do Bydgoszczy na XXIV Kongres Stowarzyszenia Ekonomistów Rolnictwa i Agrobiznesu.

31 sierpnia 2017 r. na terenie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego odbyło się Pierwsze Spotkanie Panelowe Ekspertów organizowane w ramach projektu pn. "Inkubator Innowacyjności +" z programu realizowanego w ramach działania pozakonkursowego pn. "Wsparcie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacja wyników prac B+R w jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach" w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 (Działanie 4.4). 

 

29 września br. w Toruniu Rektorzy uczelni publicznych: JM Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy - prof. dr hab. Jacek Woźny, JM Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu - prof. dr hab. Andrzej Tretyn oraz JM Rektor Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy - prof. dr hab. inż. Tomasz Topoliński podpisali list intencyjny w sprawie współpracy uczelni publicznych województwa kujawsko-pomorskiego.

 

5 października 2016 r. o godz. 11:00 w Auditorum Novum przy Al. prof. S. Kaliskiego 7, UTP zainaugurował nowy rok akademcki 2016/2017.

Zachecamy do obejrzenia relacji TVP3 Bydgoszcz http://bydgoszcz.tvp.pl/27221413/utp-z-nowym-rokiem-stawia-na-innowacyjne-projekty

 

Wydział Inżynierii Mechanicznej zaprasza na studia doktoranckie na rok akademicki 2016/2017. Dyscyplina: budowa i eksploatacja maszyn

Szczegółowe informacje dla kandydatów oraz wykaz dokumentów dostępne są na stronie www.utp.edu.pl zakładka: Rekrutacja / studia III stopnia. Dokumenty można składać do 21 września 2016 r. w Dziekanacie Wydziału Inżynierii Mechanicznej Al. Prof. S. Kaliskiego 7 (bud. 2.3, pok. 202), tel. 52 340 82 48

Rozmowa kwalifikacyjna - 23 września 2016 r.

Ogłoszenie wyników - 26 września 2016 r.

Prof. dr hab. inż. Tomasz Topoliński JM Rektor Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. J. J. Śniadeckich w Bydgoszczy zaprasza na uroczystość inaugurującą rok akademicki 2016/2017 na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Uroczystość odbędzie sie 5 października 2016 r. o godz. 11.00 w Auditorium Novum przy ul. Al. Prof. S. Kaliskiego 7 w Bydgoszczy

Msza inauguracyjna odbędzie się 2 października 2016 r. o godz. 13.00 w kościele pw. Matki Boskiej Królowej Męczenników, ul. Gen. Mikołaja Bołtucia 5 (Fordon)

Już niedługo startujemy z zapisami na kolejną edycję Uniwersytetu Dziecięcego UTP. Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 12 lat do udziału w tych niecodziennych zajęciach!

Rejestracja od 15 września przez stronę internetową www.ud.utp.edu.pl.

W związku z pracami remontowymi Al.prof. Sylwestra Kaliskiego, który obejmie wymianę nawierzchni jezdni oraz chodnika proszę pracowników Uczelni oraz studentów o nieparkowanie pojazdów na chodniku. Generalny wykonawca robót, firma STRABAG Sp. o.o. poinformowała, iż do zaparkowanych pojazdów będzie wzywać Policję lub Straż Miejską, oraz wyciągać konsekwencje prawne od ich właścicieli za ewentualne szkody z uwagi, iż nawierzchnia na chodnikach nie jest przystosowana do parkowania pojazdów.

mgr inż.Tomasz Drzewiecki
Z-ca Kierownika Działu Administracji i Obsługi Obiektów
Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy
im.Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy

Zwracamy się z bardzo gorącym apelem i serdeczną prośbą do Państwa - ludzi życzliwych, wyrozumiałych dobrej woli o pomoc w pozyskaniu środków finansowych - na leczenie, rehabilitację i zakup lekarstw dla Katarzyny Przygody – pracownika Wydziału i Technologii i Inżynierii Chemicznej.

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że zmarła śp. Aniela Rybicka ceniony i szanowany pracownik kwestury, wieloletnia Zastępca Kwestora.

Plakat Pesa studia podyplomowe

Szczegółowe informacje o programie praktyk w Oddziale Regionalnym KRUS w Bydgoszczy można uzyskać pod numerem telefonu 52 3415261 wew. 172 oraz adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

kliknij po więcej informacji>>

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy
im. J.J. Śniadeckich w Bydgoszczy
prowadzi rekrutację uzupełniającą na studia niestacjonarne,

pierwszego stopnia na następujące kierunki:

 • budownictwo
 • elektrotechnika
 • informatyka stosowana
 • mechanika i budowa maszyn
 • rolnictwo
 • transport
 • zarządzanie i inżynieria prodykcji
 • zootechnika
Rejestracja internetowa i składanie dokumentów do 25 września 2015 r.
w Punktach Rekrutacyjnych:
- Al. Prof. S. Kaliskiego 7 (Fordon)
- ul. Ks. A. Kordeckiego 20, bud. B

od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 15.00

Ogłoszenie wyników 29 września 2015 r.

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy
im. J.J. Śniadeckich w Bydgoszczy
prowadzi rekrutację uzupełniającą na studia stacjonarne,

pierwszego stopnia na następujące kierunki:

 • analityka chemiczna i spożywcza
 • architektura i urbanistyka (egzamin praktyczny: 28 i 29.09.2015r.)
 • architektura krajobrazu
 • architektura wnętrz (egzamin praktyczny: 28.09.2015r.)
 • biotechnologia
 • budownictwo
 • elektronika i telekomunikacja
 • elektrotechnika
 • energetyka
 • inżynieria biomedyczna
 • inżynieria odnawialnych źródeł energii
 • inżynieria środowiska
 • mechanika i budowa maszyn
 • ogrody zoologiczne i zwirzęta amatorskie
 • przetwórstwo tworzyw sztucznych
 • rolnictwo
 • technologia chemiczna
 • technologia żywoności i żywienie człowieka (WTiICh oraz WRiB)
 • teleinformatyka
 • transport
 • zarządzanie
 • zarządzanie i inżynieria prodykcji
 • zoofizjoterapia
 • zootechnika
Rejestracja internetowa i składanie dokumentów do 25 września 2015 r.
w Punktach Rekrutacyjnych:
- Al. Prof. S. Kaliskiego 7 (Fordon)
- ul. Ks. A. Kordeckiego 20, bud. B

od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 15.00

Ogłoszenie wyników 29 września 2015 r.

Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2015/2016 odbędzie się 30 września 2015 r. o godz. 10.00 w Auditorium Novum przy al. prof. S. Kaliskiego 7 w Bydgoszczy