Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy (Lider) i Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (Konsorcjant) w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności Plus” w ramach pozakonkursowego działania pn. „Wsparcie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacją wyników prac B+R w jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach” - Program Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014-2020 (Działanie 4.4). jako konsorcjum zaplanowały cykl bezpłatnych szkoleń teoretyczno - praktycznych.

W najbliższy weekend 1-3 grudnia 2017 roku gościć będziemy na naszej uczelni przedstawicieli samorządów studenckich uczelni rolniczych naszego kraju. Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego UTP wspólnie ze Stowarzyszeniem Absolwentów i Sympatyków WHiBZ UTP organizuje Zjazd Roboczy Porozumienia Samorządów Studenckich Uczelni Rolniczych, które jest jedną z 9-ciu Komisji Branżowych Parlamentu Studentów RP.

 

Wraz z dyrektorem Instytutu Inżynierii Elektrycznej UTP serdecznie zapraszamy na otwarte seminarium naukowe, podczas którego dr inż. Kazimierz Bieliński z Zakładu Elektroenergetyki wygłosi referat pt. Program GEKON - Inteligentny System Sterowania Oświetleniem Ulicznym.

Siły Zbrojne zaprezentują 28 listopada br. nowopowstający projekt Ministerstwa Obrony Narodowej. Studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego poznają najważniejsze informacje dot. Legii Akademickiej MON, a także będą mogli spróbować swoich sił na mobilnej strzelnicy.

 

Studenci z Delaware State University (Dover, USA), którzy gościli na UTP na przełomie maja i czerwca br., zaprezentowali – w formie posterów - rezultaty swoich badań na sympozjum naukowym w Filadelfii, a czworo z nich zostało nagrodzonych.

Mamy zaszczyt poinformować, że Senat Politechniki Warszawskiej nadał prof. dr. hab. Andrzejowi Nowakowi z Katedry Mechaniki Konstrukcji Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego godność doktora honoris causa. 

W ramach popularyzowania tematyki inżynierii biomedycznej mamy zaszczyt zaprosić wraz z Wydziałem Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego wszystkich zainteresowanych studentów i pracowników na wykład prof. dr VICENTE TRAVER SALCEDO – R&D Manager at Technologies for Health and Wellbeing - ITACA, Universitat Politècnica de València, Hiszpania na temat: INNOVATION IN HEALTH THROUGH SOCIAL MEDIA.

 

Miło nam poinformować o sukcesach na międzynarodowych targach, których uczestnikiem byli przedstawiciele Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego.

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy podpisał 16 listopada br. umowę ramową dołączając tym samym do prestiżowego grona uczelni należących do globalnej sieci Santander Universidades, zarządzanej w Polsce przez Bank Zachodni WBK.

 

Informujemy, że prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski ogłasza konkurs "Nagroda Prezydenta Miasta Bydgoszczy za pracę inżynierską, licencjacką, magisterską lub doktorską związaną z Bydgoszczą", obronioną w roku akademickim 2016/2017.

Serdecznie zapraszamy w dniu 30 listopada 2017r. na szkolenie pt. “Oferta grantowa Fundacji na rzecz Nauki Polskiej”. 

Do 8 grudnia można zgłaszać kandydatów do ósmej edycji konkursu INTERSTUDENT na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce.
Kandydatów zgłaszać mogą ich profesorowie, opiekunowie, władze uczelni, biura współpracy zagranicznej, samorządy studenckie, a także koleżanki i koledzy.

W dniach 18-21 października 2017 roku w hotelu Raduga (Rejon Latyczowski, Obwód Chmielnicki) odbyła się Międzynarodowa Konferencja VII Ukraińsko-Polskie dialogi. 

 

13 listopada 2017 roku rektor Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego - prof. dr hab. inż. Tomasz Topoliński - wziął udział w konferencji "Szanse i zagrożenia mniejszych i średnich uczelni akademickich w świetle proponowanej ustawy" w Zielonej Górze. Oprócz rektorów, prorektorów i kanclerzy z polskich szkół wyższych obecny był Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

 

Serdecznie zapraszamy na kursy językowe dla pracowników i ich rodzin.

Wydział Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki zaprasza wszystkich chętnych na otwarte seminarium naukowe, podczas którego mgr inż. Paweł Młodzikowski wygłosi referat pt. Sterowanie wielopoziomowym przekształtnikiem AC/DC/AC o zredukowanej liczbie łączników.

Wydział Rolnictwa i Biotechnologii UTP w Bydgoszczy zaprasza na drugą edycje Tygodnia Chryzantemowego, który potrwa od 13 do 17 listopada 2017 roku.

Serdecznie zapraszamy na 12. Targi Pracy Offerty 2017, które ruszają 16 listopada 2017 r. o godz. 11:00. Organizatorem wydarzenia w bydgoskiej hali widowiskowej „Łuczniczka” jest Porozumienie Bydgoskich Biur Karier. Tym razem targi będą trwały do godziny 17.00.

 

Sięgaj po więcej!

To hasło przyświeca II. edycji programu grantowego Pasjopolis Master, w ramach którego Apator SA zachęca młodych, zdolnych studentów do stawiania sobie ambitnych celów i realizacji śmiałych pomysłów. Już od 6 listopada studenci 3 uczelni z regionu mogą ubiegać się o wsparcie finansowe w wysokości 5 tys. złotych na realizację autorskich projektów i pasji.

W imieniu Centrum Transferu Technologii 9 listopada br. w godzinach 10:00 – 15:00 (budynek Auditorum Novum UTP, sala B1, a także hol Budynku Głównego UTP) zapraszamy na kolejne spotkanie z zakresu Open Innovation, pt. „PGNiG Polskie Innowacje”. PGNiG otwiera się na ambitnych i pełnych pasji młodych ludzi, którzy widzą nieprzeciętne rozwiązania w pozornie oczywistych zagadnieniach.

 

W dniach 25-27.10.2017r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI studenci Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego uczestniczyli w 7. Międzynarodowych Targach Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej - RENEXPO 2017. 

Miło nam poinformować, że studenci Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego zdobyli III miejsce w Lidze Elektryków, która odbyła się w ramach XIX Ogólnopolskich Dni Młodego Elektryka.

W dniach 25-27 listopada w Rzeszowie odbył się XXX Zjazd Porozumienia Doktorantów Uczelni Technicznych, na którym do Zarządu Porozumienia została wybrana Nasza doktorantka Pani mgr inż. Angela Andrzejewska (WIM).

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Regionalnych Dniach Kariery, które odbędą się 5 grudnia 2016 roku w Auditorium Novum na terenie kampusu Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego przy ulicy Kaliskiego 7 w Bydgoszczy.

Tym razem rysunkowo-malarskie refleksje Lecha Frąckowiaka. Serdecznie zapraszamy!

 

Tegoroczna edycja walk miniSUMO wydaje się być szczególna, bo tym razem obchodzimy okrągły 10-ty Jubileusz jej istnienia. Choć do samej imprezy pozostało jeszcze trochę czasu, to już dziś pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich chętnych do wzięcia w niej udziału. Gwarantujemy doskonałą zabawę i maksimum emocji. Jeśli lubisz wyzwania, interesują Cię roboty i specyfika ich działania, a w głowie masz oryginalny pomysł na jego stworzenie, to ten konkurs jest właśnie dla Ciebie!

W dniu 18.11. br. w Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym odbyło się szkolenie „Droga do akredytacji PCA jednostek organizacyjnych UTP. Podstawowe elementy oceny. Procedura akredytacji”. Prowadzącym szkolenie był Tomasz Wontorski – wieloletni kierownik Działu Programowego-Laboratoria Polskiego Centrum Akredytacji. Podczas szkolenia poruszono zagadnienia dotyczące roli akredytacji w krajowym systemie oceny zgodności. Omówiono również korzyści, jakie z akredytacji może osiągnąć laboratorium, uczelnia i zainteresowani przedstawiciele przemysłu. Przedstawiono także podstawowe zagadnienia dotyczące wymagań akredytacyjnych, w tym wymagań dotyczących personelu. Ponadto zaprezentowano procedurę akredytacji ze szczególnym uwzględnieniem wymaganej dokumentacji oraz kosztów uczestnictwa w systemie. W szkoleniu wzięło udział ponad 60 przedstawicieli wszystkich wydziałów Uniwersytetu.

W miniony czwartek w imieniu Prezydenta Miasta Bydgoszczy, pani Anna Mackiewicz - wiceprezydent miasta, wręczyła stypendia dziewięciu najlepszym absolwentom szkół ponadgimnazjalnych, wszyscy to studenci naszego uniwersytetu.

W dniach od 5-11 listopada 2016 Prorektor ds. współpracy z gospodarką i zagranicą prof. dr. hab. inż. Adam Gadomski oraz były rektor UTP kadencji 2008-2012 i 2012-2016 prof. dr. hab. inż. Antoni Bukaluk w ramach programu Erasmus + odwiedzili Tarleton State University w Teksasie. Wizyta dotyczyła możliwości rozwoju już istniejącej współpracy pomiędzy wydziałami zootechnicznymi i rolniczymi obu uczelni, a w szczególności w zakresie wymiany studentów i kadry naukowej w ramach współpracy wydziałów o profilu menedżersko-biznesowych oraz technicznym i technologicznym. Gospodarzem wizyty w TSU był dr Barry Lambert, prorektor TSU i dyrektor koledżu studiów drugiego stopnia w TSU. Prorektor UTP prof. Adam Gadomski i Rektor TSU dr Dominic Deottavio podpisali umowę bilateralną z aneksem na lata 2016-2020, o wymianie studentów oraz pracowników uczelni pomiędzy dwoma zaprzyjaźnionymi placówkami naukowo-dydaktycznymi z Polski i USA (zdjęcie 1.). W chwili obecnej w TSU przebywa dwoje naszych studentów: budownictwa i elektrotechniki.

Studencie!
Półroczny wyjazd na studia do Tarleton State University (Texas, USA) w zasięgu Twojej ręki!
Zapraszamy do składania aplikacji na wyjazd w roku akademickim 2017/2018
Koszt czesnego finansowany jest przez Tarleton State University, natomiast student samodzielnie pokrywa koszty podróży, wizy, a także utrzymania.
Na podstawie uzyskanej wizy istnieje możliwość podjęcia pracy zarobkowej na terenie kampusu.
Uniwersytet TSU oferuje łącznie 6 miejsc:

  • 3 miejsca dla studentów studiów rolniczych,
  • 3 miejsca dla studentów studiów technicznych,

które realizowane będą po wcześniejszym ustaleniu w semestrze zimowym (3 wyjazdy) i letnim (3 wyjazdy).
Wymagana jest biegła znajomość języka angielskiego, zweryfikowana egzaminem przeprowadzonym przez UTP.
Aplikacje należy składać do 15 grudnia 2016 do Działu Współpracy Międzynarodowej

Kontakt:
RCI, Dział Współpracy Międzynarodowej,
pokój B119, tel. 52 3749257
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy kolejny raz może pochwalić się sukcesami naukowymi, które odnoszą jego studenci i absolwenci. Niewątpliwie ich osiągnięcia docenione w ogólnopolskich konkursach budują prestiż i renomę uczelni.

W dniu wczorajszym w Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy odbyła się konferencja pt. “KOMERCJALIZACJA BADAŃ NAUKOWYCH SZANSĄ DLA NAUKOWCÓW I PRZEDSIĘBIORCÓW WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO”.

17 listopada 2016 r. w godz. 10:00 do 15:00 w Hali Łuczniczka w Bydgoszczy odbędą się Targi Pracy i Promocji Pracodawców OFFerty 2016. Organizatorem targów jest Porozumienie Bydgoskich Biur Karier uczelni wyższych w Bydgoszczy (Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, Wydział Finansów i Zarządzania w Bydgoszczy Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu, Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy)

Na płycie targów, w tym roku zagości ponad 80 wystawców, którzy zaprezentują swój potencjał i zaproszą do bezpośredniego kontaktu. Będzie to niecodzienna okazja dla odwiedzających by zapoznać się profilem firmy, preferencjami dotyczącymi pracowników, ofertami i wymogami na określone stanowiska pracy. Pośród nich znajdą się ogólnopolskie marki, zainteresowane rozwojem w naszym województwie. Poszukują oni pracowników naszego rejonu, rekrutując na stanowiska w swoich oddziałach.

Jak corocznie swoją ofertę zaprezentują agencje pośrednictwa pracy, poszukujące pracowników dla dużych pracodawców. Obecnie znane marki zlecają procesy rekrutacyjne agencjom pośredniczącym, które poszukują pracowników min. poprzez uczestnictwo w targach.

W trakcie targów zapraszamy również do strefy konsultacyjno-doradczej, która gromadzi doradców związanych zawodowo z instytucjami takimi jak ZUS czy Państwowa Inspekcja Pracy. Doradcy podpowiedzą jak rozwiązać problemy związane z nieprawidłowościami warunków zatrudnienia.

Symulacje rozmów kwalifikacyjnych to propozycja dla tych, którzy chcą się zmierzyć ze swoją pierwszą pracą i w sposób profesjonalny przygotować do pierwszej rozmowy o zatrudnienie. Praktycy i doradcy zawodowi ocenią i podpowiedzą jak w sposób prawidłowo przygotować się do rozmowy.

Nie zabraknie również warsztatów podnoszących kompetencje zawodowe pracowników. Zapraszamy na „Biznesowy savoir-vivre, czyli co musisz wiedzieć rozpoczynając karierę zawodową” oraz „Najbardziej znany sekret marketingu – NETWORKING”!, które poprowadzą profesjonaliści w swojej branży.

Zaprosiliśmy również wizażystów, którzy podpowiedzą jak wykonać dyskretny i podkreślający charakter makijaż na rozmowę kwalifikacyjną oraz profesjonalnego fotografika, który zrobi zdjęcie do CV czy pracy dyplomowej.

Wiele branż ( IT, human resources, branża budowlana, elektroniczna, logistyka, handel, produkcja finanse, rekrutacja i wsparcie personalne, agencje doradztwa zawodowego) liczne atrakcje i konkursy przy stoiskach Wystawców, a przede wszystkim wsparcie przedstawicieli firm, do których aplikujecie.

Więcej informacji dotyczących targów zamieszczamy pod adresem: http://www.offerty.byd.pl/ oraz na FB www.facebook.com/BiuraKarier.

Studenci, któzy odwiedzą targi otrzymają usprawiedliwinie z nieobecności na zajęciach!

Zapraszamy!

 

Zapraszamy studentów i pracowników do wzięcia udziału w konkursie na projekt kartki świątecznej bożonarodzeniowej UTP 2016 r. Zwycięski projekt wydrukujemy i wyślemy wraz z życzeniami do partnerów naszego uniwersytetu. Szczegóły konkursu w regulaminie (X). Na prace czekamy do 25 listopada 2016 r.

Zarząd Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sp z.o.o oraz Rektor Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy mają zaszczyt zaprosić na Konferencję pod Patronatem Honorowym Wojewody Kujawsko-Pomorskiego i Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, pt. "Komercjalizacja badań naukowych szansą dla naukowców i przedsiębiorców Województwa Kujawsko-Pomorskiego", która odbędzie się 14 listopada 2016 r. o godz. 10:00 w Regionalnym Centrum Innowacyjności przy Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym przy ul. Al. prof. S. Kaliskiego 7 w Bydgoszczy w Sali C8.

Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” serdecznie zaprasza na uroczystą Mszę Św. w intencji zmarłych w minionym roku akademickim wykładowców, pracowników dydaktycznych i administracyjnych, oraz studentów bydgoskich uczelni. Msza Św. odbędzie się dnia 9 listopada 2016 roku, w Bazylice Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Męczenników w Bydgoszczy (ul. Gen. M. Bołtucia 5), o godz. 20.00.