Zapraszamy na X Jubileuszowy Festiwal Chórów Akademickiech - Akademickie Kolędowanie.

 

28 grudnia 2017 roku w Urzędzie Marszałkowskim uroczyście podpisano umowę o dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach osi priorytetowej 1. Wzmocnienie innowacyjności i konkurencyjności gospodarki regionu, działania 1.1 Publiczna infrastruktura na rzecz badań i innowacji Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 projektu "Laboratoria nauk technicznych i ścisłych dedykowane rozwojowi potencjału badawczego w zakresie innowacyjnych rozwiązań i technologii o kluczowym znaczeniu dla gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego".

7 grudnia 2017 roku w Warszawskim Domu Technika NOT odbyła się uroczysta gala podsumowująca XVII edycję Ogólnopolskiego Konkursu o Dyplom i Nagrodę Prezesa SIMP na najlepszą pracę dyplomową o profilu mechanicznym, nad którą objął Honorowy Patronat Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Konkurs zorganizowany został przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich.

 

Miło nam poinformować o przyznaniu Stypendiów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w roku akademickim 2017/2018

 

Wraz z Prorektorem ds. współpracy międzynarodowej prof. Adamem Gadomskim serdecznie zapraszamy na wykład BIOLOGY AS AN ENGINEERING PROBLEM, który wygłosi dr Martin Bier, Professor of Physics in the East Carolina University, (ECU), Greenville, NC, USA.

 

Zakład Wzornictwa Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy i Orkiestra Kameralna Accademia dell Arco serdecznie zapraszają na Koncert Wigilijny i ekspozycję autorstwa Joanny Sichel i studentów Wzornictwa UTP, które odbędą się w ramach cyklu Sztuka Dźwięku i Formy 16 grudnia b.r. (sobota), o godzinie 18.00 w Hali Pomp Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy przy ulicy Gdańskiej 242. Wstęp wolny.

 

Serdecznie zapraszamy absolwentów kierunków rolniczych na studia drugiego stopnia prowadzone w języku angielskim. Projekt ten jest realizowany przez Wydział Rolnictwa i Biotechnologii UTP w Bydgoszczy. 

Drzwi Otwarte już za nami. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia. 

 

30 listopada 2017 roku, podczas uroczystej Gali Forum Ekspansji Internetu Rzeczy zorganizowanej w Toruniu, odbyło się wręczenie nagród w konkursie "Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw 2017".

11 grudnia 2017 roku rektorzy dwóch największych bydgoskich uczelni prof. dr hab. Jacek Woźny - Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i prof. dr hab. inż. Tomasz Topoliński - Rektor Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego podpisali list intencyjny w sprawie utworzenia związku uczelni publicznych.

 

W dniach 8-10 grudnia 2017 r. Uczelniana Rada Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. J. i J. Śniadeckich w Bydgoszczy zorganizowała XXXIII Zjazd Szkoleniowo-Wyborczy Porozumienia Doktorantów Uczelni Technicznych. 

Wraz z dyrektorem Instytutu Inżynierii Elektrycznej UTP serdecznie zapraszamy na jubileuszowe setne otwarte seminarium naukowe, podczas którego mgr inż. Łukasz Izbaner z firmy Anteeo wygłosi referat pt. Inteligentny System Sterowania Oświetleniem Ulicznym - przykład systemu sterowania opartego o rozproszone dane pomiarowe i urządzenia IoT (Program GEKON).

Finał drugiej edycji konkursu Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych na najlepszą pracę dyplomową z zakresu tworzyw sztucznych już za nami. 

Z przyjemnością informujemy o przyznaniu Wydziałowi Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki naszej uczelni dotacji celowej Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w wysokości 979 000 zł na finansowanie kosztów zakupu, wytworzenia lub rozbudowy aparatury naukowo-badawczej stanowiącej dużą lub strategiczną infrastrukturę badawczą pn.: "Platforma symulacyjna sprzętowo-programowa wspierająca prowadzenie badań naukowych".

6. grudnia - Mikołajki to zwykle dzień, w którym dzieci czekają na słodkie upominki, a o czym marzą dorośli?

4 grudnia 2017 r. odbył się Konwent Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy.

 

4 grudnia 2017 r. rektorzy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu - prof. dr hab. Andrzej Tretyn, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy - prof. dr hab. inż. Tomasz Topoliński i Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy - prof. dr hab. Jacek Woźny podpisali porozumienie w sprawie utworzenia Międzyuczelnianego Centrum Medycyny Weterynaryjnej oraz prowadzenia jednolitych studiów magisterskich na kierunku weterynaria.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na Otwarty Wykład Akademicki - spotkanie z absolwentką kierunku Inżynieria Biomedyczna Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego - inż. Lucyną Lizak, która opowie o swojej ścieżce kariery w 3 lata po zakończeniu studiów. 18 grudnia (poniedziałek) godz. 9.00 sala nr S9 Budynek 2.1. UTP Al. prof. S. Kaliskiego 7

12 grudnia 2017 r. (wtorek) o godz. 18:00 w sali B-2 (ul. Bernardyńska 6/8, siedziba Wydziału Rolnictwa i Biotechnologii UTP) odbędzie się zebranie informacyjno-organizacyjne w sprawie praktyk/staży w USA.

 

2 grudnia o godz. 12. w Auli Auditorium Novum UTP - w ramach Święta Wydziału Budownictwa Architektury i Inżynierii Środowiska odbędzie się uroczyste wręczenie dyplomów. Wszystkim Absolwentom serdecznie gratulujemy!

Wczoraj, 30.11.2017 r. prof. dr hab. inż. Tomasz Topoliński - Rektor UTP w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego podpisał umowę w sprawie zlecenia projektu pilotażowego pt. “Edukacja wojskowa studentów w ramach Legii Akademickiej” – część teoretyczna.

Dnia 28 grudnia 2016 r., w godzinach rannych obok akademika znaleziono ciało studenta naszej uczelni. Na razie nie znamy przyczyn tego zdarzenia. Na miejscu pracuje policja i prokuratura.

Jesteśmy głęboko poruszeni tą tragedią. Dołożymy wszelkich starań, aby pomóc odpowiednim służbom w wyjaśnieniu przyczyn tego tragicznego wydarzenia. Jest nam bardzo przykro, że mijający rok kończy się w tak smutny dla całej naszej społeczności akademickiej sposób. Rodzinie naszego studenta, jego przyjaciołom i znajomym składamy wyrazy współczucia. W tych trudnych chwilach jesteśmy z Wami.

Osoby potrzebujące pomocy psychologa mogą ją uzyskać w przychodni akademickiej w Bydgoszczy przy ul. Kołłątaja 9. Rejestracja nr (52) 322-60-66.

Miło jest nam poinformować, że Minister Cyfryzacji Pani Anna Streżyńska zaprosiła do współpracy Pana dr. hab. inż. Bogdana Lenta, prof. nadzw. UTP. Pan Profesor będzie pełnił rolę konsultanta do spraw ryzyk projektowych przy Ministerstwie Cyfryzacji.

Serdecznie gratulujemy!

16 grudnia 2016 roku w Bydgoszczy został podpisany list intencyjny w sprawie współpracy uczelni publicznych województwa kujawsko-pomorskiego. Porozumienie zostało zawarte przez rektorów szkół wyższych: Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku.

Zapraszamy do wzięcia udziału w III edycji Konkursu o Nagrodę im. Prof. Jana Czochralskiego

 

Z wielką przyjemnością informujemy, że Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy kolejny już raz ma powód do dumy dzięki swoim zdolnym studentom. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zdecydowało się przyznać stypendia ministra za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2016/2017 czwórce studentów.

Studencie!

Półroczny wyjazd na studia do Tarleton State University (Texas, USA) w zasięgu Twojej ręki!

Zapraszamy do składania aplikacji na wyjazd w roku akademickim 2017/2018.

Studencie!

Półroczny wyjazd na studia do Tarleton State University (Texas, USA) w zasięgu Twojej ręki!

Zapraszamy do składania aplikacji na wyjazd w roku akademickim 2017/2018.

W dniach 1-18 marca 2017 r. rusza rekrutacja na studia II stopnia na rok akademicki 2016/2017 (nabór na semestr letni).

Zapraszamy na DRZWI OTWARTE, które odbędą się dnia 19 stycznia 2017 r. w Auditorium Novum UTP w godzinach 10:00-14:00.

W dniach 17-19 listopada 2016 roku odbyły się 65. Jubileuszowe Międzynarodowe Targi Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technologii BRUSSELS INNOVA 2016 w Brukseli. Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, jako jeden z polskich wystawców obecnych na Targach, odniósł ogromny sukces zdobywając srebrny medal i uznanie jury.

30 listopada 2016 roku podczas Finałowej Gali Forum Ekspansji Małych i Średnich Przedsiębiorstw zorganizowanej w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Toruniu wyłonieni zostali laureaci 8. edycji konkursu "Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw" oraz 2. edycji konkursu "Lider Eksportu Pomorza i Kujaw".

Zapraszamy na seminarium „Bezpieczne i odpowiedzialne stosowanie środków ochrony roślin”, które odbędzie się 7 grudnia 2016 roku w Auditorium Novum na terenie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego (Al. Prof. S. Kaliskiego 7) w Bydgoszczy, godzina 9:00.

Seminarium przeznaczone jest przede wszystkim dla studentów Wydziału Rolnictwa i Biotechnologii, a także Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt. Szkolenie kończy się uzyskaniem certyfikatu. Poniżej zamieszczamy szczegółowy program wydarzenia.