W imieniu Zakładu Wzornictwa Wydziału Inżynierii Mechanicznej mamy przyjemność zaprosić na wystawę projektów studenckich, która odbędzie się 3 marca 2017 roku o godzinie 11.00 we foyer Auditorium Novum Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Zapraszamy także na seminarium - Współpraca studentów Wzornictwa UTP z przemysłem - w auli Auditorium Novum. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem JM Rektora UTP - prof. dr hab. inż. Tomasza Topolińskiego. 

Serdecznie zapraszamy na Koncert Akademicki Orkiestry Kameralnej Accademia dell'Arco - A.Vivaldi z życzeniami dla Pań
organizowany przez Zakład Wzornictwa UTP, Akademię Muzyczną im. F. Nowowiejskiego i Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy,
który odbędzie się 8.03.2017 o godzinie 19.00 w Muzeum Wodociągów przy ul. Gdańskiej 242 (Hala Pomp) w Bydgoszczy. Wstęp wolny.

 

27 lutego br. w godz. 10.30 do 14.00 odbędzie się szkolenie pt.

„Współpraca ze Stanami, Kanadą, Tajlandią... i Europą, czyli jak przygotować konkurencyjny wniosek projektowy na wymianę kadry naukowej RISE w programie Horyzont 2020”.

AUKCJA INTERNETOWA OBRAZÓW DLA KATARZYNY PRZYGODY

Dziś o godzinie 12.00 zakończyliśmy internetową aukcję obrazów. Miło jest nam poinformować, że wylicytowana kwota to 5 460,00 PLN!

17 lutego 2017 roku w Audytorium Novum odbyła się inauguracja zawodów robotów - MiniSUMO. Podczas oficjalnego otwarcia konkursu poszczególnym drużynom wręczone zostały pakiety startowe.

 

Życzymy powodzenia wszystkim grupom biorącym udział w konkursie!

 

 

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy "Eksploracje wotywne" autorstwa Krzysztofa Mazura w Galerii Innowacji, która odbędzie się w środę 22 lutego 2017 roku o godzinie 10:30 w budynku RCI - w holu Galerii Innowacji.

 

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy jako wieloletni współorganizator ma przyjemność zaprosić na Międzynarodowy Konkurs Krasomówczy. Myślą przewodnią tegorocznej edycji jest hasło "Peace is not an absence of war", czyli "Brak wojny to nie to samo, co pokój" wybrane przez stowarzyszenie English Speaking Union. Jest to organizacja zrzeszająca członków z ponad 50 krajów, uczestniczących w różnych programach edukacyjnych, konkursach i wymianach kulturalnych.

W dniach 20-25 lutego 2017 roku Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy wraz z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego, Collegium Medicum i Wyższą Szkołą Gospodarki organizują kolejny już tydzień orientacyjno – integracyjny dla zagranicznych studentów w ramach programu Erasmus+.

Mamy przyjemność poinformować, że dwóch studentów Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego otrzymało nagrodę specjalną Marszałka Województwa Świętokrzyskiego w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Student - Wynalazca". Tomasz Malinowski i Tomasz Fąs przy współpracy z dr inż. Tadeuszem Mikołajczykiem opracowali i zaprezentowali cykl wynalazków "Dwunożny robot kroczący zwłaszcza po schodach" oraz "Dwunożny robot kroczący".

Serdecznie gratulujemy.

 

3 lutego 2017 roku w Warszawie odbyła się Gala Finałowa XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu "ROLNIK FARMER ROKU". Konkurs od lat objęty jest patronatem: Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych oraz JM Rektora Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. J.J. Śniadeckich w Bydgoszczy.

 

Maturzysto,

chcesz zdobyć informacje o kierunkach studiów na naszej uczelni, poznać zasady rekrutacji na studia wyższe? Przyjdź na targi edukacyjne i odwiedź nasze stoisko!

 • 7 marzec 2016 r. Rypin – Zespół Szkół  nr 2 w Rypinie
 • 15 marzec 2016 r. Toruń – Promocja Edukacyjna 2016 (na terenie UMK)
 • 17 marzec 2016 r. Świecie – hala Widowiskowo-Sportowa
 • 18-20 marzec 2016 r. Poznań – Międzynarodowe Targi Poznańskie
 • 23 marzec 2016 r. Grudziądz – Zespół Szkół Ekonomicznych w Grudziądzu
 • 6 kwietnia 2016 r. Brodnica – Zespół Szkół Zawodowych przy ul. Mazurskiej w Brodnicy
 • 7 kwietnia 2016 r. Bydgoszcz - Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy
 • 7 kwietnia 2016 r. Chojnice - Targi Edukacyjne  “Akademus” w Centrum Park w Chojnicach

Zapraszamy!

Kolegium elektorów UTP w dniu 24 lutego w wyborach uzupełniających, wybrało panią dr hab. Annę Bochenek, na funkcję Prorektora ds. Dydaktycznych i Studenckich na kadencję 2012 -2016.

Pani Anna Bochenek jest doktorem habilitowanym w dziedzinie sztuk plastycznych. Kieruje Katedrą Sztuk Wizualnych  na Wydziale Budownictwa Architektury i Inżynierii Środowiska UTP.

Z satysfakcją informujemy, że Prezydent RP Andrzej Duda 23 lutego 2016 r. nadał tytuł naukowy profesora nauk technicznych dr. hab. inż. Antoniemu Bukalukowi, prof. nadzw. UTP.

Serdecznie gratulujemy!

więcej na oficjalnej stronie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

 

Miło jest nam poinformować, że dnia 17 lutego br. decyzją Senatu Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy nominację na stanowisko prof. nadzw. UTP otrzymali: dr. inż. hab. Hanna Jaworska – WRiB, dr. hab. inż. Mirosław Kobierski – WRiB, dr. hab. inż. Roman Rolbiecki – WRiB, oraz dr. hab. inż. Ryszard Roskosz – WTIiE

Serdecznie gratulujemy!

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. J. J. Śniadeckich w Bydgoszczy prowadzi rekrutację na studia drugiego stopnia na następujące kierunki:

studia stacjonarne:

 • architektura i urbanistyka
 • budownictwo
 • biotechnologia (po studiach inżynierskich)
 • computer aided engineering (język wykładowy angielski)
 • elektronika i telekomunikacja
 • elektrotechnika
 • informatyka stosowana
 • inżyniera biomedyczna
 • inżynieria środowiska
 • mechanika i budowa maszyn
 • ochrona środowiska (po studiach inżynierskich)
 • rolnictwo
 • technologia chemiczna
 • technologia żywności i żywienie człowieka
 • transport
 • zarządzanie i inżynieria produkcji
 • zootechnika *

studia niestacjonarne:

 • informatyka stosowana
 • mechanika i budowa maszyn
 • transport
 • zarządzanie i inżynieria produkcji

*kształcenie również w języku angielskim

Rejestracja internetowa i składanie dokumentów w dniach: 1 - 23 marca 2016 r.

(ogłoszenie wyników: 01.04.2016 r.)

Punkt Rekrutacyjny

Al. prof. S. Kaliskiego 7 (Fordon), Auditorium Novum

czynny w godzinach od 8.00 do 15.00

(od poniedziałku do piątku)

17 lutego br. o godz. 10.30 zapraszamy na wystawę prof. Ewy Pełki - "MANDALE ŻYWIOŁY USTA", Wojciecha Wierzbickiego "ILUMINATOR" połączonych z autorskim spektaklem dźwięków i grafiki - Ryszarda Ługowskiego.

   Malarstwo Ewy Pełki wyrasta z inspiracji pejzażem i fascynacją filozofią i religio-filozofią Indii, Nepalu, Tybetu i Chin. Ewa Pełka odwołuje się do kultury i form plastycznych Wschodu, gdzie kreślenie mandali hinduskiej i tybetańskiej jest medytacją, zaś jej nietrwały kształt a priori skazano na niszczenie i powstanie na nowo. W "Mandalach" prezentowanych na wystawie, autorka zdaje się przechodzić od wizerunku żywiołów do tradycyjnej, wschodniej formy mandali.

   W wystawę doskonale wpisuję się brzmienie mis tybetańskich
i gongów Ryszarda Ługowskiego, ilustrowanych abstrakcyjną kompozycją graficzną. Improwizowany układ  różnorodnych tonów i barw brzmienia mis podkreśla silne relacje między dźwiękami. Minimalistyczna kompozycja, zacierająca granicę muzycznego doznania, wprowadza w przestrzeń kontemplacji samego dźwięku. Brzmienie mis tworzy wrażenie spowolnienia upływu czasu i tworzy nastój medytacyjnej izolacji.

Te wyjątkowe doznania zapisują się na długo w pamięci odbiorców.

Serdecznie zapraszamy
Galeria Innowacji UTP
Al. prof. S. Kaliskiego 7
85-789 Bydgoszcz
Budynek Regionalnego Centrum Innowacyjności
17 lutego, godz. 10.30
 

nokiaZ przyjemnością informujemy, że jedna z największych międzynarodowych firm telekomunikacyjno-teleinformatycznych oferująca produkty i usługi w zakresie: telekomunikacyjnych sieci stacjonarnych, mobilnych, optycznych oraz IP objęła patronatem kierunek TELEINFORMATYKA prowadzony na Wydziale Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy.

W ramach umowy o objęciu patronatem kierunku, Wydział Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki UTP i NOKIA będą współpracować w celu stałego dostosowywania programu nauczania na kierunku do najnowszych światowych trendów w dziedzinie teleinformatyki, w zakresie praktyk i staży studenckich oraz szkoleń studentów a także merytorycznego wsparcia dydaktyki przez specjalistów z firmy NOKIA