„Ciemna strona Ziemi” to tytuł wystawy plakatów studentów architektury wnętrz Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska, którą od 9 do 19 maja będzie można oglądać na UTP (hol główny).

25 kwietnia 2019 r. o godzinie 11.00 w auli Audytorium Novum UTP odbyła się 12. edycja zawodów miniSUMO.

Jest nam niezmiernie miło poinformować o sukcesach i dokonaniach w projekcie realizowanym w Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy.

Dominika Płaczek - studentka studiów drugiego stopnia Mechaniki i Budowy Maszyn na Wydziale Inżynierii Mechanicznej UTP - została nagrodzona stypendium Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

LM Wind Power wyprodukował w swoim zakładzie w Cherbourg we Francji łopatę wiatrową, której długość po raz pierwszy w historii energetyki wiatrowej przekroczyła 100 metrów.

16 kwietnia na naszym uniwersytecie odbyła się Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA adresowana do uczniów szkól ponadgimnazjalnych.

12-13.04.2019 roku w Szczecinie odbył się Miedzynarodowy Szczeciński Festiwal Pieśni Pasyjnej

Doktor Honoris Causa Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie.

11-12.04.2019 na UTP odbędą się "Drogowskazy Kariery" - ogólnopolski projekt edukacyjno-rozwojowy, który jest inicjatywą studencką.

10-11 kwietnia 2019 roku na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym odbyła się Konferencja Rektorów Uczelni Rolniczych i Przyrodniczych.

Podczas otwartego posiedzenia Senatu UTP - 10 kwietnia o godzinie 11:00 w Auditorium Novum - odbyło się uroczyste nadanie tytułu Doktora Honoris Causa Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy profesorowi Andrzejowi Rutkowskiemu.

Tegoroczne Targi Pracy i Kariery cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem - wzięło w nich udział około 1 500 osób.

28 marca Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło listę rankingową wniosków złożonych w ramach programu „Inkubator Innowacyjności 2.0”.

Lubelskie Dni Informatyki, czyli popularne “LDI” to największa konferencja IT wschodniej ściany Polski. Wydarzenie to jest organizowane przez Koło Naukowe Informatyków oraz Grupę KUL.NET działającą przy Wydziale Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

4 kwietnia 2019 roku w Auditorium Novum na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym odbył się finał piątej już edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Indeks dla Rolnika” połączony z uroczystą galą wręczenia „Indeksów” dla najlepszych finalistów.

29-30 marca 2019 roku w Bibliotece Głównej UKW odbył się turniej programistów komputerowych - III Bydgoski Hackathon organizowany przez Bydgoski Klaster Informatyczny.

7 kwietnia 2019 roku od godziny 10:00 nasza uczelnia będzie uczestniczyć w I. Wiosennym Festiwalu Biegowym organizowanym na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego w Bydgoszczy (ul. Raczkowskiego, parking firmy SYNCHROTECH).

29 marca 2019 r w Auditorium Novum odbyła się II konferencja „Zioła w terapii, żywieniu i kosmetyce” zorganizowana przez Wydział Rolnictwa i Biotechnologii UTP przy współpracy Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum UMK w Toruniu.

W imieniu prorektora ds. współpracy międzynarodowej prof. Adama Gadomskiego serdecznie zapraszamy na wykład pt. "Modele rozprzestrzeniania się chorób, zapobiegania im i ich zwalczania" (Models for predicting, preventing and controlling disease outbreaks).

 

Zapraszamy do darmowego odsłuchania/pobrania koncertu Accademia dell'Arco Memory – live @ Kołobrzeg Cathedral, stowarzyszonej z Zakładem Wzornictwa UTP, jednej z najlepszych młodzieżowych orkiestr kameralnych w Polsce, prowadzonej przez prof. Pawła Radzińskiego, pedagoga bydgoskiej Akademii Muzycznej.

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy współpracując z Fundacją DKMS wspiera akcję rejestracji potencjalnych Dawców szpiku kostnego. Jego zaangażowanie zostało docenione przez Fundację. Zapraszamy do zapoznania się z treścią listu z podziękowaniami.

 

Wydział Inżynierii Mechanicznej wraz z Wydziałem Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego mają zaszczyt zaprosić na 10. jubileuszową edycję konkursu „Wojna Robotów miniSUMO”, która odbędzie się 27 kwietnia 2017 roku w Auditorium Novum UTP (Al. prof. S. Kaliskiego 7).

 

W dniu 21 kwietnia 2017 r. w Galerii Miejskiej BWA odbył się wernisaż V edycji Festiwalu Synteza Sztuk organizowany przez Zakład Wzornictwa UTP wspólnie z Galerią Miejską BWA, Uniwersytetem Narodowym w Chmielnickim, Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu oraz Akademią Muzyczną w Bydgoszczy. Wystawę można oglądać do 21 maja 2017 r. w Galerii Miejskiej BWA przy ul. Gdańskiej w Bydgoszczy. Festiwal dofinansowany został przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Prezydenta Bydgoszczy. We wrześniu odbędzie się edycja ukraińska Festiwalu w Chmielnickim.

20.04.2017 r. podczas uroczystej gali w Filharmonii Pomorskiej z okazji 671. rocznicy nadania Bydgoszczy praw miejskich, Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski wręczył listy gratulacyjne nauczycielom akademickim, doktorantom i studentom z UTP wyróżnionym w następujących kategoriach:

1. Nagroda Naukowa Prezydenta Miasta Bydgoszczy – dr hab. inż. Janina Kabatc, prof. UTP;

2. Nagroda Prezydenta Miasta Bydgoszczy dla wybitnych młodych naukowców – dr inż. Łukasz Skowroński;

3. Nagroda Prezydenta Miasta Bydgoszczy za pracę inżynierską, licencjacką, magisterską lub doktorską związaną z Bydgoszczą:

 •  Lewandowska Katarzyna, za pracę magisterską - „Koncepcja rewitalizacji Młynów Rothera na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy – architektoniczne środki przywracania aktywności obiektu zabytkowego”;
 • Ciołak Ewa, za pracę licencjacką - „Projekt Aranżacji Przestrzeni Miejskiej „Magiczne schodki” w Bydgoszczy”;
 • Zborowska-Dobosz Renata, za pracę doktorską - „Zagrożenia jakości wód podziemnych ujęcia wody „Las Gdański” w Bydgoszczy przez emisję zanieczyszczeń z terenu ogrodów działkowych”.

 

Mamy przyjemność poinformować, że nasz uniwersytet zdobył nagrodę w kategorii Najlepsza Uczelnia w konkursie Start na Rynku Pracy, organizowanym przez Fundację Inicjatyw Młodzieżowych. Wyniki konkursu ogłoszono dzisiaj (21.04.2017) podczas Kongresu Liderów Rzeczypospolitej w Warszawie. Nagrodę odebrał Rektor prof. dr hab. inż. Tomasz Topoliński. Więcej na stronie http://kongresliderowrp.pl/relacja/

 

Zapraszamy na szkolenie: Oferta stypendialna DAAD Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej.
Szkolenie organizowane jest przez Studium Języków Obcych oraz Dział Współpracy Międzynarodowej Dział Współpracy Międzynarodowej Uniwersytetu Technologiczno – Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy.

 

Podczas Senatu Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego był z nami laureat Nagrody Nobla - prof. Klaus von Klitzing, który już 20 kwietnia wystąpi na Seminarium inicjującym powstanie RCI - Jan Czochralski Space.
Serdecznie zapraszamy do udziału - spotkanie rozpoczyna się o godz. 10.00 w Auditorium Novum (Fordon).

 

Już jutro, tj. 19 kwietnia zapraszamy serdecznie na otwarcie nowej wystawy w Galerii Innowacji. Będą to prace Marka Zajki pod tytułem "Cykle Graficzne".

Studenci Wzornictwa WiM projektują przestrzenie miejskie. W tym roku tematem opracowań był Stary Fordon, którego rewitalizacja wkrótce zostanie rozpoczęta. Grupa studentów pod kierunkiem Ewy Raczyńskiej - Mąkowskiej prowadzącej Pracownię Kształtowania Przestrzeni zaprezentowała swoje projekty na spotkaniu z mieszkańcami Fordonu, a następnie w dniu 30 marca została zaproszona przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy Pana Rafała Bruskiego do Urzędu Miasta, gdzie przedstawiła swoje koncepcje zagospodarowania rynku i portu. Opracowania spotkały się z dużym zainteresowaniem władz Miasta. W spotkaniu wzięli również udział: Zastępca Prezydenta Pan Mirosław Kozłowicz oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu.

 

Podczas remontu wieży Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego przy ul. Seminaryjnej 3 znaleziono kapsułę z gazetą i kopertą z podpisami pracowników z początku XX wieku. Gazeta zatytułowana „Ilustrierte Zeitung fur Blechindustrie” oraz firmowa koperta bydgoskiego zakładu blacharsko - dekarskiego Juliusza Kuchnela wraz z jej zawartością trafiły w ręce pracowników biblioteki UTP celem zabezpieczenia i archiwizacji znaleziska. Oryginalne egzemplarze mają być zaprezentowane w powstającym przy uczelni Muzeum Techniki i Wzornictwa. 

 

Zapraszamy na „Festiwal Synteza Sztuk’17". To już piąta edycja wydarzenia organizowanego przez Zakład Wzornictwa Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, w partnerstwie z Urzędem Miasta, Galerią Miejską bwa w Bydgoszczy, Akademią Muzyczną w Bydgoszczy, Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu, Uniwersytetem Narodowym w Chmielnickim na Ukrainie. Prezentowane prace z różnych obszarów sztuki – od prac dyplomowych studentów Wzornictwa, poprzez obiekty projektowane przez pedagogów i dzieła z obszarów różnych sztuk autorstwa zaproszonych, uznanych artystów.

 

Targi Pracy i Kariery 2017 już za nami! Serdecznie dziękujemy wystawcom oraz licznym odwiedzającym, poszukującym pracy za udział i ogromne zainteresowanie.

Zapraszamy do obejrzenia programu Akcja Innowacja TVP3 Bydgoszcz z dnia 7.04.2017 r., w którym wykorzystano meble zaprojektowane przez studentów i absolwentów Zakładu Wzornictwa UTP.

W dniach 21-26 marca br. prof. dr hab. inż. Adam Gadomski – prorektor ds. współpracy międzynarodowej i mgr inż. Anna Śliwińska z Działu Współpracy Międzynarodowej gościli w Delaware State University w Dover (USA). Głównymi celami wizyty było podsumowanie dotychczasowej współpracy oraz omówienie możliwości jej rozszerzenia.
W środę, 22 marca podczas oficjalnego spotkania z władzami DSU, została uroczyście podpisana umowa dotycząca programu Erasmus+. Obecnie na WRiB w ramach Erasmusa przebywa studentka z DSU – Alexa Smith.

 

 

W dniu dzisiejszym miała miejsce uroczystość wręczenia stypendiów najlepszym licealistom w ramach programu Prymus Pomorza i Kujaw.

 

W imieniu Diecezjalnego Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego MARTYRIA zapraszamy na  81. Pielgrzymkę Akademicką na Jasną Górę. To już wieloletnia tradycja akademicka, bo kontynuowana od 1936 roku. Warto też wspomnieć, że pielgrzymkę tę prowadzili m.in. Prymas Kardynał Stefan Wyszyński, a uczestniczył w niej Karol Wojtyła. Tym bardziej wzrasta prestiż i wartość tego wyjątkowego spotkania.

Termin: 21–23 kwietnia 2017 r. Jasna Góra - Częstochowa

Koszt: 50 zł studenci, 70 zł absolwenci

Zapisy: Paulina 570 033 205

Liczba miejsc ograniczona 

Zapraszamy

W dniach 1-2 kwietnia 2017 roku odbyły się w Bydgoskim Centrum Targowo – Wystawienniczym (Myślęcinek, ul. Gdańska 187) VII Targi Energii Odnawialnej TEO 2017. Targi Energii Odnawialnej odbywały się równolegle z XXXIV edycją Międzynarodowych Targów Budownictwa i Instalacji GRYF-BUD, Targami "Twój Ogród" wraz z Wielkanocnym Kiermaszem oraz II Targami BHP-BUD.

 

 

Współpraca między UTP a firmą NOKIA zacieśnia się. W zeszłym tygodniu Wydział Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki gościł przedstawiciela firmy NOKIA z Kanady. W wyniku rozmów wydział otrzymałzgodę na wykorzystanie laboratoriów firmy NOKIA w procesie dydaktycznym.W ten sposób staliśmy się jako Uniwersytet jedną z 5 uczelni na świeciewspieranych w ten sposób przez firmę NOKIA.Nokia

28 kwietnia o godz. 10:00 odbędzie się IX edycja zawodów miniSUMO. Impreza będzie miała miejsce w budynku Auditorium Novum na głównym kampusie UTP. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w imprezie oraz czynnemu kibicowaniu zawodnikom i ich robotom.

W tym roku aż 88 zespołów z całego kraju zgłosiło chęć uczestnictwa w zawodach. Zadaniem uczestników konkursu jest zaprojektowanie półkilogramowych automatycznych pojazdów, które finalnie zmierzą się na ringu.

Poprzednie edycje pokazały, że w wielu młodych ludziach drzemią olbrzymie pokłady kreatywności i twórczego myślenia. Ten aspekt dotyczy nie tylko samej konstrukcji pojazdów, ale także nazw przypisywanych robotom. Wydarzeniom tego pokroju towarzyszą niebywałe emocje, które w obliczu rywalizacji ciężko jest utrzymać w ryzach, dlatego to również doskonały sprawdzian stoickiego spokoju dla samych uczestników konkursu.

Chęć zwycięstwa determinowana jest zarówno zaszczytnym tytułem, jak i prestiżowymi nagrodami sponsorowanymi przez firmy SIMS, PESA i SLICAN. Nie można przegapić takiego wydarzenia – zatem obecność obowiązkowa!

W związku z Targami Pracy i Kariery UTP Rektor ogłasza w dniu 20 kwietnia br. w godz. od 10.00 do 14.00 - godziny rektorskie (dla studentów IV sem. studiów I stopnia i studentów studiów II stopnia)

godziny rektorskie

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 17 kwietnia 2016 r., zmarł dr inż. Karol Pech.

nekrolog Pech

18 kwietnia 2016 r. Uczelniane Kolegium Elektorów dokonało wyboru prorektorów Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. J. i J. Śniadeckich w Bydgoszczy na kadencję 2016-2020. Na funkcję prorektorów wybrani zostali:

dr hab. inż. Halina Olszewska, prof. nadzw. UTP – prorektor ds. dydaktycznych i studenckich

dr hab. inż. Stanisław Mroziński, prof. nadzw. UTP – prorektor ds. nauki

prof. dr hab. inż. Adam Gadomski – prorektor ds. współpracy z gospodarką i zagranicą

dr hab. inż. Dariusz Pańka, prof. nadzw. UTP – prorektor ds. organizacji i rozwoju.

29.04.2016r. o godz. 10:00 na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy, ul. Al. prof. S. Kaliskiego 7. Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego uroczyście otworzy Centrum Innowacyjnych Wdrożeń.

Przyczyną powstania Centrum Innowacyjnych Wdrożeń była obserwacja krajowego rynku pracy, na którym brakuje młodych, kompetentnych pracowników z wiedzą praktyczną. CIW to pierwsza powstająca jednostka wspierająca polskie Uczelnie Techniczne w zakresie edukacji. Celem Centrum jest praktyczne kształcenie wykwalifikowanych specjalistów dla przedsiębiorstw produkcyjnych za pomocą nowoczesnych technologii dostarczanych przez: DMG MORI, Heidenhain oraz Delcam. Firmy te posiadają wiedzę popartą wieloletnim doświadczeniem, którą pragną przekazać młodym ludziom. Na pierwszą lokalizację CIW wybrano Bydgoszcz z racji na jej charakter związany z przemysłem formierskim. Docelowo planowane jest uruchomienie kilku placówek tego typu, na terenie całego kraju.

CIW to przestrzeń, która łączy naukę z biznesem, wspierając tym samym ideę przedsiębiorczości akademickiej. Centrum będzie oferować studentom, wykładowcom akademickim oraz przedsiębiorcom szeroki zakres usług szkoleniowych, doradczych oraz pomocy w zakresie przygotowania technologii.  CIW do  również miejsce dla ludzi, którzy pragną rozwijać i doskonalić swoje umiejętności z zakresu nowoczesnych technologii za pomocą maszyn, narzędzi i oprogramowania z najwyższej półki.

Inicjatywą Centrum Innowacyjnych Wdrożeń zainteresowało się wiele firm i instytucji, które będą uczestniczyć w uroczystości otwarcia CIW. Organizatorami wydarzenia są : UTP, DMG MORI, Heidenhain, Delcam, Sandvik oraz Erowa. Wszystkie wymienione firmy są bezpośrednio związane z przemysłem oraz dostarczają rozwiązania najwyższej jakości. Otwarcie CIW objęły swoim patronatem również : Miasto Bydgoszcz, Bydgoski Klaster Przemysłowy oraz Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego. Opiekunami medialnymi wydarzenia są: TVP Bydgoszcz, Magazyn Przemysłowy, miesięcznik Naukowo- techniczny Mechanik oraz portal 3D CAD.pl.

Podczas otwarcia CIW uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z nowoczesnymi technologiami, wysłać ciekawych prezentacji oraz przede wszystkich obejrzeć obróbkę na żywo na maszynach. Wydarzenie będzie to też niepowtarzalna szansa na zapoznanie się z Centrum oraz poznanie ludzi z nim związanych. Mamy ogromną nadzieję, że zechcą Państwo wesprzeć inicjatywę swoją obecnością.

Jedną z atrakcji wydarzenia będą pokazy obróbki detali przy użyciu nowoczesnych maszyn takich jak : DMU 50 oraz NVX .

Osoby zainteresowane udziałem w seminarium prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego , dostępnego na stronie http://www.ciw.edu.pl, do dnia 27.04.2016r. UWAGA! Ilość miejsc ograniczona.

15.04.2016 r. na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczym  w Bydgoszczy odbyły się wybory dziekana na kadencję 2016/2020. Już w pierwszej turze na dziekana została wybrana Pani Prof. UTP, dr hab. inż. Jolanta Tomaszewska, która w poprzednich dwóch kadencjach pełniła funkcje prodziekana ds. studenckich.

Pani Dziekan– elekt stopień doktora w dziedzinie nauk technicznych (dyscyplina technologia chemiczna) uzyskała na Wydziale Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej w 2005, tytuł doktora habilitowanego uzyskała na tym samym wydziale w 2013 r.

Bezpośrednio po ukończeniu studiów w roku 1986 rozpoczeła pracę w Zakładzie Technologii Polimerów na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej Akademii Techniczno-Rolniczej (obecnie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. J. J. Śniadeckich) kolejno jako stażysta, samodzielny chemik, specjalista naukowo-techniczny i adiunkt i profesor. Jest promotorem 45. prac inżynierskich i magisterskich oraz promotorem w przewodzie doktorskim. Badania naukowe prowadzi w zakresie modyfikacji fizycznej polimerów  tworzyw polimerowych oraz polimerowych materiałów kompozytowych i nanokmpozytów.

W dniach od 15 kwietnia do 8 maja zapraszamy na festiwal SYNTEZA SZTUK.

Festiwal przez zakład Wzornictwa przy Wydziale Inżynierii Mechanicznej UTP wraz z partnerami. Idea festiwalu to próba wykonstruowania przekazu dla Mieszkańców Bydgoszczy i Regionu, w którym przedstawiamy potencjał twórczy i aktywność miejscowych twórców i szeroki zakres współpracy tychże z instytucjami i artystami. Zamysłem Syntezy Sztuk jest przekazanie myśli o jedności wypowiedzi plastycznej oraz obszarów intelektualnych i emocjonalnych przy jednoczesnym zachowaniu autonomii poszczególnych dyscyplin twórczych.

Zapraszamy na stronę festiwalu http://syntezabydgoszcz.blogspot.com/

Synteza Sztuk 2016

Biuro Karier Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na Targi Pracy i Kariery, które odbędą się 20 kwietnia 2016 roku w godzinach od 10.00 do 14.00 w murach Uniwersytetu - hol główny budynku 2.1, Al. prof. S. Kaliskiego 7 w Bydgoszczy.

Honorowy patronat nad targami objął Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski.

Uczestnicząc w targach będzie można:

 1. porozmawiać z przedstawicielami firm. Zapoznać się z ofertami pracy, ze sposobami rekrutacji i stawianymi oczekiwaniami.
 2. skorzystać z porad doradcy zawodowego oraz instytucji rynku pracy,
 3. wziąć udział w konkursach.

Targi Pracy i Kariery mają charakter otwarty.

Zapraszamy wszystkich poszukujących pracy.

Sponsorem strategicznym tegorocznej edycji Targów Pracy i Kariery został Bank Pocztowy S.A. Pozostali sponsorzy toAsseco Poland S.A., Sensata Technologies Poland Sp. z o.o., Scandagra Polska Sp. z o.o.,CIECH S.A, Atos IT Services, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna Sp. z o.o.

Partnerami targów są: Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego oraz firma Network Way.

Patroni medialni to: Polskie Radio Pik, karieraplus.pl, praca.pl.

 

WYSTAWCY:

GOODMORNING Sp. z o.o.

IQOR GLOBAL SERVICES Sp. z o.o.

ASSECO POLAND S.A.

SENSATA TECHNOLOGIES POLAND

HSF Logistics Polska Sp. z o.o.

WIKA Polska sp. z o.o. sp. k.

NOKIA

EXACT SYSTEMS S.A.

Schenker Sp. z o.o.

UNILEVER POLSKA S.A.

MMP Neupack Polska

Bazy i Systemy Bankowe Sp. z o.o.

Scandagra Polska Sp. z o.o.

PESA Bydgoszcz S.A

MONDI ŚWIECIE S.A

BANK POCZTOWY S.A

HALTON Sp. z o.o.

CIECH

BORYSZEW TENSHO Poland Sp. z o.o.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.

KAUFLAND POLSKA MARKETY SP. Z O.O. SP.K.

ManpowerGroup Sp. z o.o.

Łączpol Sp. z o.o.

ATOS IT SERVICES Sp. z o.o.

SGS Polska Sp. z o.o.

Politech Sp. z o.o.

ZT "Kruszwica" S.A.

thyssenkrupp Group Services Gdańsk Sp. z o.o.

COCA-COLA HBC POLSKA

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Dacomet

MOBICA LIMITED Sp. z o.o. Oddział w Polsce

Firma Usługowo-Handlowa "MARK"

Infosys Poland Sp. z o.o.

AVIVA Sp. z o.o.

Covance Laboratories Ltd

LIDL Sp. z o.o. sp. k.

SDL POLAND

KMW Invest Sp. z o.o.

Belma Accessories Systems Sp. z o.o.

Network Way Sp. z o.o.

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego

 

STREFA DORADCZO – KONSULTACYJNA

 

Z kim będzie można porozmawiać?

 

Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy

Punkt konsultacyjny – porady prawne

 

Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu

Punkt konsultacyjny - EURES -podejmowanie pracy w krajach UE/EOG

 

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy

Punkt konsultacyjny – pośrednictwo pracy EURES, tworzenie CV wg europejskiego

standardu (Europass)

 

Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy

Konsultacje - pośrednictwo pracy oraz usługi i instrumenty rynku pracy.

 

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości

Punkt konsultacyjny – zakładanie firmy

 

Centrum Informacji i Planowania Kariery w Bydgoszczy Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu

Punkt konsultacyjny – tworzenie CV. Jeżeli chcesz otrzymać tłumaczenie na język angielski dokumentów aplikacyjnych - przynieś je na stoisko CIiPKZ. Zamiast danych osobowych wpisz adres email - w ciągu kilku dni otrzymasz przetłumaczony na język angielski dokument aplikacyjny

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne - Oddział w Bydgoszczy

Punkt konsultacyjny - zapoznanie z warunkami oraz rekrutacja do projektu „Mobilni na rynku pracy – program aktywizacji zawodowej osób młodych z województwa kujawsko-pomorskiego"

 

Szczegółowe informacje na www.kariera.utp.edu.pl oraz https://www.facebook.com/events/1180782988601198/

BK1 Plakat B2 2016

31 marca odbyło się w budynku Regionalnego Centrum Innowacyjności przy Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy pierwsze z zaplanowanego cyklu spotkań informacyjno-networkingowych zorganizowanych przez Centrum Transferu Technologii UTP i Pracodawców Pomorza i Kujaw, które ma poprawić współpracę świata nauki i biznesu przy realizowaniu przedsięwzięć innowacyjnych. Właśnie dlatego formuła spotkania nie skupiała się jedynie na prezentacjach eksperckich. Organizatorzy przewidzieli część warsztatową, podczas której przedstawiciele biznesu i nauki mogli poznać swoją działalność i określić swoje oczekiwania - względem siebie, instytucji otoczenia biznesu i administracji uczelni.

Spotkanie "Partnerstwo nauki i biznesu. Jak wykorzystać szanse dla rozwoju innowacyjnego?" miało spowodować nawiązanie kontaktów i określenie zakresu wspólnych potrzeb i działań. Rezultatem serii podobnych spotkań ma być większa synergia potencjału uczelni i przedsiębiorców, co wpłynie pozytywnie na przeniesienie teorii wiedzy technicznej do praktyki.

Podczas pierwszego spotkania konsultanci Pracodawców Pomorza i Kujaw zaprezentowali możliwości sfinansowania przedsięwzięć innowacyjnych  w firmach i prowadzenia współpracy badawczo-rozwojowej z jednostkami naukowymi w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Odbyła się również część warsztatowa, podczas której zespoły złożone z przedstawicieli nauki, przedsiębiorców oraz instytucji otoczenia biznesu dyskutowali o problemach jakie trapią te przenikające się wzajemnie „światy”. Rozmowy były bardzo burzliwe, prowadzone w przyjaznej atmosferze , a ich podsumowanie znalazło się na planszach, które pozwoliły zaprezentować pozostałym uczestnikom spotkania punkt widzenia poszczególnych zespołów.

DSC 0471DSC 0549

Część warsztatowa pozwoliła sformułować następujące wnioski:

Pozytywy wynikające ze współpracy obszarów wiedzy i praktyki gospodarczej:

 • możliwość rozwoju potencjału innowacyjnego firm,  zarówno w obszarze produktowym, jak i  technologicznym
 • efektywność kosztowa procesów innowacyjnych, wynikająca z zaangażowania ekspertów  z zewnątrz.
 • rozwój kompetencyjny pracowników naukowych,  przede wszystkim w wyniku praktycznego wykorzystania ich wiedzy.

Uczestnicy akcentowali mocno, że nauka i biznes wzajemnie się inspirują!

Problemy nurtujące oba środowiska w trakcie współpracy:

 • długie procesy biurokratyczne zarówno po stronie programów unijnych wspierających projekty innowacyjne, jak i procedur uczelnianych.
 • mało przejrzysty sposób prezentowania oferty badawczej przez jednostki naukowe.
 • nieprecyzyjne definiowanie obszarów i pomysłów na to, co  przedsiębiorca chce uzyskać.
 • to nie naukowiec odpowiada za określenie strategii rozwoju firmy. To aspekty będące często przyczyną fiaska chęci współdziałania.

Reasumując:

Naukowcy i przedsiębiorcy wspólnie określili swoje potrzeby. Wszyscy oczekują m.in. uproszczenia procedur uczelnianych, skrócenia i uproszczenia procedur aplikacyjnych, terminowości w realizacji zleconych prac B+R, czy wspólnego tworzenia długofalowych strategii rozwoju przedsiębiorstw. Ich zdaniem po stronie  instytucji, takich jak Pracodawcy Pomorza i Kujaw, istotne jest rozwijanie oferty doradztwa gospodarczego (w tym w pozyskiwaniu środków unijnych), jak i brokeringu zmierzającego do ułatwienia kontaktów z naukowcami. Oczekiwania wobec Centrum Transferu Technologii dotyczą wsparcia procesów komercjalizacji wiedzy poprzez pomoc w komunikacji nauki i biznesu, organizację spotkań i konferencji oraz profesjonalny marketing oferty uczelni.

Liczny udział przedstawicieli środowiska naukowego i biznesowego wzbudził zainteresowanie mediów branżowych, które zdają relację z tego spotkania.

http://biznes.expressmedia.pl/352327,Nauka-w-duecie-z-biznesem.html

http://www.pracodawcy.info.pl/news/partnerstwo_nauki_i_biznesu_jak_wykorzysta_szanse_dla_rozwoju_innowacyjnego_relacja_z_31032016r

Sala koncertowa Akademii Muzycznej, ul. Gdańska 20, Bydgoszcz 10. kwietnia 2016, godz. 18.00

Vasks zaproszenie

Osoby przyjęte na studia stacjonarne II stopnia , rok akademicki 2015/2016 (nabór na s. letni)

Informujemy, że rok akademicki rozpoczyna się: 11 kwietnia 2016 r.

Decyzje o przyjęciu na studia, skierowania na badania lekarskie, wnioski o wydanie Elektronicznej Legitymacji Studenckiej będą wydawane w dziekanatach poszczególnych Wydziałów.

WBAiIŚ, Al. prof. S. Kaliskiego 7 w Bydgoszczy

WTIiE, Al. prof. S. Kaliskiego 7 w Bydgoszczy

WZ, ul. Fordońska 430 w Bydgoszczy

WHiBZ, ul. Mazowiecka 28 w Bydgoszczy

WRiB, ul. Bernardyńska 6/8 w Bydgoszczy

WTiICH, ul. Seminaryjna 3 w Bydgoszczy

WIM, studenci otrzymają w/w dokumenty drogą pocztową.

5 kwietnia ruszają Drogowskazy Kariery na naszej uczelni. Poniżej harmonogram tegorocznych warsztatów, które potrwają do 7 kwietnia 2016r. Zachęcamy do wzięcia udziału, warsztaty są darmowe, są wolne miejsca! Aby uczestniczyć w wybranych przez siebie zajęciach, należy się na nie zapisać (do dnia 7 kwietnia włącznie) http://www.zapisy.drogowskazykariery.pl/bydgoszcz

drogowskazy plakat

Kolegium elektorów Uniwersytetu Technologiczno–Przyrodniczego w Bydgoszczy dokonało wyboru nowego rektora Uniwersytetu.

Został nim prof. dr hab. inż. Tomasz Topoliński z Wydziału Inżynierii Mechanicznej. Kolegium dokonało wyboru w drugiej turze wyborów. Głosowało 97 spośród 100 elektorów.  Minimum niezbędne do wyboru wynosiło 49 głosów. Prof. T. Topoliński uzyskał 52 głosy.

 prof topolinski

prof. dr hab. inż. Tomasz Topoliński z Wydziału Inżynierii Mechanicznej - kierownik Zakładu Inżynierii Biomedycznej

więcej o Rektorze Elekcie>>

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy
im. J. J. Śniadeckich w Bydgoszczy
prowadzi rekrutację uzupełniającą
na studia drugiego stopnia na następujące kierunki:

studia stacjonarne:

 • architektura i urbanistyka
 • budownictwo
 • biotechnologia (po studiach inżynierskich)
 • computer aided engineering
 • elektronika i telekomunikacja
 • inżynieria biomedyczna
 • inżynieria środowiska
 • mechanika i budowa maszyn
 • ochrona środowiska (po studiach inżynierskich)
 • rolnictwo
 • technologia chemiczna
 • technologia żywności i żywienie człowieka
 • transport
 • zarządzanie i inżynieria produkcji
 • zootechnika             

studia niestacjonarne:

 • mechanika i budowa maszyn
 • zarządzanie i inżynieria produkcji

 

Rejestracja internetowa i składanie dokumentów w dniach: 5 – 6.04.2016 r.
do godziny 15-tej
rozmowy kwalifikacyjne 7.04.2016 r.

(ogłoszenie wyników: 08.04.2016 r.)

Punkt Rekrutacyjny
Al. prof. S. Kaliskiego 7 w Bydgoszczy (Auditorium Novum)
czynny w godzinach od 8.00 do 15.00

Zapraszamy na szkolenie: Finansowanie badań i innowacji w Programie Ramowym UE HORYZONT 2020.

Szkolenie organizowane jest przez Dział Współpracy Międzynarodowej Uniwersytetu Technologiczno – Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy oraz Regionalny Punkt Kontaktowy Politechniki Gdańskiej.

Program Horyzont 2020 jest największym mechanizmem finansowania badania naukowych.

Szkolenie będzie doskonałą okazją do poznania specyfiki programu oraz nawiązania lub wzmocnienia kontaktów pomiędzy pracownikami Uczelni a przedsiębiorcami naszego regionu.

Termin szkolenia: 5 kwietnia 2016 r.

Miejsce szkolenia: Regionalne Centrum Innowacyjności, sala A110 I piętro (lewe skrzydło)

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

program szkolenia

Uczelniana Rada Samorządu Doktorantów
Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy zaprasza  na
III Interdyscyplinarne Sympozjum Naukowe „Nauka niejedno ma imię…”

Sympozjum odbędzie się 13-14 czerwca 2015 r. w obiektach dydaktycznych UTP przy Al. prof. S. Kaliskiego 7.
Uczestnicy będą mieli możliwość zaprezentowania prac badawczych i przeglądowych w formie prezentacji ustnej lub posteru.

KOMITET ORGANIZACYJNY:

 • Karina Frątczak
 • Agnieszka Grzybowska
 • Joanna Kaniewska
 • Artur Mazurowski
 • Michał Piotrowski
 • Sebastian Sendel
 • Waldemar Studziński
 • Rafał Wasilewski

UWAGA!!!
Liczba uczestników jest ograniczona.
O uczestnictwie w Sympozjum decyduje kolejność zgłoszeń.

Ważne terminy:
Nadesłanie zgłoszeń – 20 kwietnia 2015 r.
Nadesłanie streszczenia w języku polskim (załącznik) – 1 maja 2015 r.
Uiszczenie opłaty konferencyjnej w wysokości 225 zł* - 25 maja 2015 r.

Wpłaty prosimy dokonywać na konto bankowe Alior Banku:

78 2490 0005 0000 4600 8115 8534

w tytule przelewu należy wpisać

„III Sympozjum: Nazwisko i Imię uczestnika”.

*opłata konferencyjna obejmuje posiłki w trakcie Sympozjum oraz uroczystą kolację (Bal Doktoranta**)
opłata nie obejmuje noclegu
**istnieje możliwość uczestnictwa osoby towarzyszącej w Balu Doktoranta w cenie 110 zł. Pytania prosimy kierować do Joanny Kaniewskiej                                  

( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
Formularze zgłoszeniowe prosimy przesyłać na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pliki do pobrania:

Już po raz VI odbędzie się Międzynarodowe Sympozjum Naukowe z zakresu rolnictwa dla Doktorantów, Studentów oraz Młodych Naukowców pt. „Innowacyjne badania w rolnictwie i na rzecz obszarów wiejskich” . Spotkanie naukowe jest zaplanowane w dniach 17-19 września 2015 r. W tym roku Organizatorzy zabiorą Państwa do największego nizinnego uzdrowiska w Polsce – Ciechocinka.

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ DZIŚ !!!