Panel na UTP w Bydgoszczy o rozwoju elektromobilności w Bydgoszczy do 2030 roku

Trwają konsultacje społeczne dotyczące opracowania dokumentu „Strategia rozwoju elektromobilności dla miasta Bydgoszczy do 2030 roku”.

W ramach konsultacji 14 lipca 2020 roku przedstawiciele nauki, biznesu, miejskich instytucji i organizacji społecznych związanych z transportem debatowali na terenie kampusu UTP w Bydgoszczy na temat warunków rozwoju i planowania strategii elektromobilności dla miasta Bydgoszczy.

Panel dyskusyjny na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym jest wstępem do opracowania pod hasłem „Strategii Rozwoju Elektromobilności dla Miasta Bydgoszczy do 2030 roku”. Strategię przygotowuje Spółka Celowa Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego wspólnie z Pomorską Grupą Konsultingową.

Podczas panelu ekspertów poruszone zostały m.in. takie zagadnienia jak:

  • Analiza możliwości budowy infrastruktury zasilającej samochody w energię elektryczną na terenie miasta, firm oraz przy domach prywatnych.
  • Przegląd możliwości dofinansowania zakupu samochodów elektrycznych oraz przywilejów związanych z jego posiadaniem na terenie miasta Bydgoszczy.
  • Analiza możliwości zapewnienia niezbędnej energii elektrycznej dla urządzeń technicznych, umożliwiających ładowanie pojazdów elektrycznych na terenie miasta.
  • Analiza możliwości utworzenia sieci parkingów uprzywilejowanych dla pojazdów elektrycznych.
  • Zasady funkcjonowania transportu publicznego opartego o pojazdy o napędzie elektrycznym.

W związku z sytuacją pandemii w naszym kraju panel miał charakter zdalny. Paneliści debatowali na terenie kampusu uczelni w sali nr C8 w Regionalnym Centrum Innowacyjności Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy. Mieszkańcy miasta mogli uczestniczyć w panelu dzięki transmisji ze spotkania z możliwością zadawania pytań na platformie: https://youtu.be/jb4hKr06LzI.

Zapraszamy do zapoznana się z treścią debaty!