Projekt studenta Wzornictwa w konkursie Pro Carton

W tegorocznej edycji Konkursu Pro Carton zgłoszono 550 prac z 25 krajów. Prace na konkurs przesłało aż 85 uczelni z całej Europy. Jury wybrało jednak tylko 27 prac, które biorą udział w publicznym głosowaniu.

W tym zaszczytnym gronie znalazł się Wojciech Zabel, student Wzornictwa na Wydziale Inżynierii Mechanicznej UTP. Jego projekt limitowanego opakowania na gumki do włosów dla mężczyzn, stworzony w Pracowni Projektowania Opakowań pod kierunkiem mgr Anity Szymankiewicz, został doceniony przez międzynarodowe grono ekspertów z branży opakowań.
Do otwartego głosowania publiczności wybrano 27 projektów, w tym tylko dwa z Polski. Swoim głosem wspieramy karierę najbardziej obiecujących talentów z całej Europy.

Serdecznie gratulujemy tak dużego sukcesu oraz ZACHĘCAMY DO GŁOSOWANIA na pracę naszego studenta.

Wojciech Zabel może pochwalić się wieloma osiągnięciami z zakresu projektowania opakowań oraz grafiki. Jego prace zostały docenione w wielu prestiżowych konkursach na arenie polskiej i międzynarodowej.

  1. Top 27 opakowań w europejskim konkursie Pro Carton Young Designers Award 2020- opakowanie na gumki do włosów dla mężczyzn (Hair Bands)
  2. Nominacja do nagrody w kategorii „Na miarę” w polskim konkursie Art of Packaging 2020 – opakowanie na haczyki wędkarskie (Haczyki)
  3. Nominacja do nagrody w kategorii „Point of sale” w polskim konkursie Art of Packaging 2020 wspólnie z Anną Tkaczenko - opakowanie typu POS (Choco Shop)
  4. Laureat I etapu konkursu Strefa Studenta 2020 na Packaging Innovations 2020 – opakowanie na haczyki wędkarskie (Haczyki)
  5. Imienne zaproszenie na „Let them become fashion” International Design Contest 2020 organizowanego przez Worldwide Graphic Designers.
  6. Top 50 plakatów na międzynarodowej wystawie PlakatFest 2020 w Chorzowie – plakat (Melting Globe)
  7. 2 miejsce w konkursie Drzewo=Życie w kategorii Grafika i Rysunek – ilustracja Only chaos reveals the true side pt.1 & pt.2,
  8. Wyróżnienie w konkursie Drzewo= Życie w kategorii Projekty Wzornicze – opakowanie/etykiety na soki Squeeze your health


Zachęcamy do obejrzenia prac naszego studenta! 

Opakowanie na gumki dla mężczyzn (Hair Bands) Opakowanie na haczyki wędkarskie (Haczyki)


Opakowanie typu POS (Choco Shop)


Imienne zaproszenie na „Let them become fashion”


Plakat (Melting Globe)


Ilustracja (Only chaos reveals the true side pt.1)


Opakowanie/etykieta na naturalne wyciskane soki (Squeeze your health)


Plakat (Heroes with masks) z dedykacją dla pracowników WIM UTP podczas pandemii


Plakat (Hamster Money Destiny) praca konkursowa


Plakat (Coronavirus Cup) praca konkursowa