Świąteczne pierniki dla medyków

Rusza świąteczna akcja Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy "PIERNIK DLA MEDYKA".

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia studenci, wykładowcy i wszyscy mieszkańcy miasta upieką pierniki, które trafią do personelu medycznego jako podziękowania za ich codzienną walkę z pandemią.
Pierniki dla medyków upiekły już władze uczelni. W uczelnianej inicjatywie wezmą także udział słuchacze Uniwersytetu Dziecięcego i Uniwersytetu Trzeciego Wieku działających przy UTP.

Każdy, kto chciałby włączyć się w akcję, a tym samym wyrazić swoje wsparcie i wdzięczność – pierniki może zostawić w specjalnie przygotowanych miejscach. Przy wejściach do głównego kampusu UTP oraz siedzib wydziałów bydgoskiego uniwersytetu (ul. Kaliskiego 7, Bernardyńska 6, Seminaryjna 3, Fordońska 430 oraz Mazowiecka 28) czekają pojemniki na wszystkie słodkie wypieki. Relacje z piernikowej kuchni można śledzić na Facebooku UTP.

Pierniki wraz z bożonarodzeniowymi życzeniami zostaną przekazane do jednego z wybranych szpitali w Bydgoszczy.

W okresie przedświątecznym rozgrzewamy serca i… piekarniki. Zachęcam naszą akademicką rodzinę, wszystkich mieszkańców Bydgoszczy do udziału w akcji i dzielenia się dobrem oraz słodkościami. Pieczemy pyszne pierniczki dla medyków. W ten sposób chcemy okazać wdzięczność tym, którzy w czasie pandemii, ofiarną i ciężką pracą niosą pomoc chorym – mówi prof. Marek Adamski, rektor Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego.

Akcja potrwa do 21 grudnia br.