Dyplomy studentów Wzornictwa w bwa

Jak co roku, Katedra Wzornictwa na Wydziale Inżynierii Mechanicznej organizuje w salonach Galerii Miejskiej bwa wystawę inżynierskich prac dyplomowych swoich studentów.

Prezentowane są różnorodne projekty z wielu sfer designu – od mebli, artykułów wyposażenia wnętrz po opakowania czy elementy wypełniające przestrzeń publiczną. Każdy z tych projektów to gotowa i w pełni profesjonalna oferta dla przemysłu, przygotowana przez młodych projektantów, którzy rozpoczynają dopiero swoją twórczą drogę. Mimo młodego wieku, mimo niewielkiego jeszcze doświadczenia, są to projekty w pełni dojrzałe, zawierające w sobie spory ładunek młodzieńczej fantazji i energii. Są pokazem kreatywności i możliwości absolwentów Wzornictwa.

Projekty są na tyle innowacyjne i profesjonalne, że stanowią ciekawą alternatywę dla producentów, którzy coraz chętniej nawiązują współpracę z naszą uczelnią. Wdrażane są obecnie projekty dla producenta grzejników Instal-Projekt, Miasto sfinansowało kilka projektów szyldów na ul. Pomorskiej, a także studenckim projektem będzie realizacja wnętrza Apteki pod Łabędziem przy ul. Gdańskiej 5.

Wszystkie te ciekawe i oryginalne rozwiązania, jakie studenci Wzornictwa UTP i ich opiekunowie przygotowali, będzie można oglądać przez najbliższy miesiąc w Galerii Miejskiej bwa, której otwarcie nastąpi we wtorek 16 lutego. Będzie to już 11. edycja prezentacji prac dyplomowych kierunku Wzornictwo. 

Przygotowania do wystawy