„Darmowa strona www”. Zakończenie projektu

12 marca 2021 roku na naszej uczelni odbyło się oficjalne zakończenie projektu „Darmowa strona www”, w którym udział wzięli przedstawiciele/właściciele firm, wyróżnieni studenci oraz kolegium dziekańskie Wydziału Zarządzania – dr hab. Iwona Posadzińska oraz dr inż. Małgorzata Michalcewicz-Kaniowska wraz z pomysłodawcą i realizatorką projektu dr Kingą Krupcałą.

Podczas uroczystości wręczone zostały dyplomy dla studentów, których projekty stron internetowych zostały wybrane przez firmy, zaś przedstawiciele przedsiębiorstw wręczyli nagrody rzeczowe i pieniężne swoim projektantom. Wydział Zarządzania UTP wręczył również oficjalne podziękowania za udział w projekcie dla firm.

Warto wspomnieć, że niektóre ze stron studentów są już wdrożone i funkcjonują w Internecie. Oto lista firm, ich przedstawicieli i zwycięskich studentów Wydziału Zarządzania UTP:

  • Gminna Spółka Wodna z Chełmży (Jakub Skonieczny) – strona wg projektu Tomasza Kowalskiego (ZiIP) – strona gswchelmza.pl
  • Gabinet Kosmetyczny Pudrowy z Pruszcza Gdańskiego – strona wg projektu Adrianny Kłosowskiej (ZA)
  • ZombieInk – Studio tatuażu z Bydgoszczy (Szymon Karwowski) – strona wg projektu Alicji Kuśmierczyk (ZiIP)
  • AlkaDrop (Mirosław Kin) – strona wg projektu Macieja Beringera (ZiIP) (strona alkaliczna.com.pl)
  • Firma eventowa Ipron Events (Ipron Consulting) z Bydgoszczy (Marta Heyse) – strona wg projektu Kingi Zapałowskiej (ZiIP)
  • Intiga Sp. z o.o. (Robert Stafiej) – systemy automatyki domowej z Łochowa – strona wg projektu Marty Aleksandrowicz (ZiIP)
  • Studium Języków Obcych UTP z Bydgoszczy (Zofia Heliasz) – strona wg projektu Agaty Stanny (ZiIP)
  • Apollo S.C. podnośniki koszowe z Warszawy – dwie strony: wg projektu Mateusza Czupryny (ZA) oraz Jakuba Osińskiego (ZA)

Przedsięwzięcie Wydziału Zarządzania spotkało się z dużym uznaniem każdej ze stron. Studenci studiów I stopnia mieli szansę zapoznać się e-biznesem, poznać właścicieli firm na rynku polskim, stworzyć projekt, który faktycznie zostanie wykorzystany i będzie służył temu biznesowi. Niektóre z firm wyraziły chęć nawiązania stałej współpracy z twórcami stron w zakresie stałej jej obsługi, wprowadzania zmian, aktualności itd.

Gratulujemy!


Przypomnijmy – projekt budowania darmowych stron internetowych opartych na CMS WordPress dla firm na rynku polskim został opracowany przez dr Kingę Krupcała, która od 2019 roku prowadzi zajęcia z e-biznesu na Wydziale Zarządzania UTP. W październiku 2020 roku ruszyła I edycja projektu, podczas której studenci zarządzania oraz zarządzania i inżynierii produkcji, w czasie laboratorium z przedmiotu, tworzyli stronę internetową wraz z e-sklepem dla wybranej przez siebie firmy. Przedsiębiorstwa te zgłosiły się do udziału w przedsięwzięciu we wrześniu 2020 roku, zaś w lutym 2021 roku z przeszło 100 gotowych stron dziewięć firm wybrało tę, która podoba się im najbardziej.