Informacja w sprawie sytuacji epidemiologicznej w Domach Studenta.

Po uzyskaniu w ubiegłym tygodniu pierwszych informacji o dwóch przypadkach koronawirusa wśród studentów mieszkających w akademikach, zgodnie z procedurą izolacją objęte zostały osoby chore, osoby mające z nimi kontakt oraz studenci uskarżający się na złe samopoczucie. Osoby te trafiły do już wcześniej przygotowanych w tym celu pokoi na wyodrębnionym piętrze. Podjęto również decyzję o przetestowaniu wszystkich 168 mieszkańców dwóch domów studenta. Zgodnie z wytycznymi SANEPIDU testy zostały przeprowadzone siódmego dnia od wykrycia pierwszych przypadków.

Z uwagi na wynik wczorajszych testów, sanepid podjął decyzję o objęciu izolacją osób chorych oraz kwarantanną osób mających kontakt z chorymi. Pozostałe osoby mogą opuszczać akademik. Sytuacja jest dynamiczna. Uczelnia jest w stałym kontakcie z odpowiednimi instytucjami i służbami.

Niewykluczone, że osoby objęte kwarantanną będą mogły ją odbyć poza akademikiem, w innym wskazanym przez siebie miejscu (czekamy na potwierdzenie tej możliwości). Bieżące informacje mieszkańcom akademików przekazywane są za pośrednictwem koordynatorów. W stałym kontakcie z przedstawicielem studentów pozostaje Prorektor ds. kształcenia i spraw studenckich.

Informacje pod numerem telefonu 52 374 94 44.

AKTUALIZACJA NR 1

Mieszkańcy Domów studenta nr 1 i 2 objęci decyzją SANEPIDU kwarantanną mogą odbyć 17-dniową kwarantannę w izolatorium w Ciechocinku (wyjazd 22 marca 2021 roku około godziny 14:45) lub w akademiku.

Mieszkańcy Domów studenta nr 1 i 2 z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa, zostaną przewiezieni do izolatorium w Ciechocinku (wyjazd 22 marca 2021 roku około godziny 16.30) w celu odbycia 10-dniowej izolacji.

AKTUALIZACJA NR 2

W związku z sytuacją epidemiologiczną Dom Studenta nr 2 przy ul. Kaliskiego w Bydgoszczy zostanie zamknięty do odwołania. Mieszkańcy akademika z negatywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa i nieobjęci kwarantanną zobowiązani są opuścić akademik do 26 marca 2021 roku do godz. 12.00. Mieszkańcy odbywający kwarantannę mogą pozostać w akademiku do czasu jej zakończenia i przebywać wyłącznie na wyodrębnionych piętrach, tj. IX i X.

W szczególnie wyjątkowych sytuacjach, studenci UTP mogą wnioskować o miejsce zastępcze w akademiku położnym na bydgoskim osiedlu Błonie. Prośby w tej sprawie wraz z uzasadnieniem należy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 24 marca 2021 roku, do godz. 11.00. Informacja zwrotna zostanie przesłana do 25 marca 2021 roku, do godziny 15.00. Pobyt zastępczy może trwać maksymalnie do końca letniej sesji egzaminacyjnej.

W związku z międzyuczelnianymi umowami i zobowiązaniami formalno-prawnymi, studenci programu Erasmus+ będą mogli powrócić do Domu Studenta nr 1 przy ul. Kaliskiego w Bydgoszczy po przeprowadzeniu dezynfekcji w akademiku lub udać się do swojego kraju.