Cykl konferencji podczas Krajowych Dni Pola

14-17.06.2021 roku w ramach Krajowych Dni Pola odbędzie się konferencja pn. „Europejski Zielony Ład na pol@ch w Polsce”.

 

Jej współorganizatorami są Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie oraz Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Wydarzenie ma na celu upowszechnienie innowacji w produkcji roślinnej pod kątem Europejskiego Zielonego Ładu oraz wymianę fachowej wiedzy.

Temat konferencji łączy cztery bloki zagadnień. Panel pierwszy stanowić będzie przegląd krajowych rozwiązań na rzecz innowacji w rolnictwie, prezentowany przez Grupy Operacyjne EPI-AGRI. W drugim dniu konferencji planowane jest wystąpienie reprezentacji Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju i dyskusja na temat najważniejszych rozstrzygnięć Planu Strategicznego Wspólnej Polityki Rolnej 2023-2027. W trzecim i czwartym panelu tematycznym planowane są wystąpienia kolejno: Instytutów badawczych i Uczelni wraz z otoczeniem rolnictwa oraz Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Rejestracja na stronie.

Szczegółowy program konferencji.