Konkurs robotów miniSUMO – MAXI emocje gwarantowane

28 kwietnia o godz. 10:00 odbędzie się IX edycja zawodów miniSUMO. Impreza będzie miała miejsce w budynku Auditorium Novum na głównym kampusie UTP. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w imprezie oraz czynnemu kibicowaniu zawodnikom i ich robotom.

W tym roku aż 88 zespołów z całego kraju zgłosiło chęć uczestnictwa w zawodach. Zadaniem uczestników konkursu jest zaprojektowanie półkilogramowych automatycznych pojazdów, które finalnie zmierzą się na ringu.

Poprzednie edycje pokazały, że w wielu młodych ludziach drzemią olbrzymie pokłady kreatywności i twórczego myślenia. Ten aspekt dotyczy nie tylko samej konstrukcji pojazdów, ale także nazw przypisywanych robotom. Wydarzeniom tego pokroju towarzyszą niebywałe emocje, które w obliczu rywalizacji ciężko jest utrzymać w ryzach, dlatego to również doskonały sprawdzian stoickiego spokoju dla samych uczestników konkursu.

Chęć zwycięstwa determinowana jest zarówno zaszczytnym tytułem, jak i prestiżowymi nagrodami sponsorowanymi przez firmy SIMS, PESA i SLICAN. Nie można przegapić takiego wydarzenia – zatem obecność obowiązkowa!