„Coming from America”, czyli goście z Uniwersytetu Delware na UTP

„Coming from America”, czyli goście z Uniwersytetu Delware na UTP

Dzięki staraniom władz UTP oraz pracowników Działu Współpracy Międzynarodowej w maju i czerwcu gościmy studentów zza Oceanu. Grupa dziesięciorga studenów z Delaware State University (Dover, USA) przybyła do nas w towarzystwie profesora Mazena Shahina. 23 maja młodzież z amerykańskiego Uniwersytetu oraz ich opiekun zostali powitani przez pracowników Działu Współpracy Międzynarodowej na lotnisku w Bydgoszczy i zakwaterowani w akademiku UTP w Fordonie.

 

24 maja odbyło się spotkanie organizacyjne i oficjalne powitanie gości przez JMR Prof. Antoniego Bukaluka. Rolę prowadzącego sprawował prorektor elekt ds. współpracy z gospodarką i zagranicą prof. Adam Gadomski. Po krótkiej prezentacji uczelni przez Annę Śliwińską z DWM oraz krótkim wystąpieniu prof. Shahina, zagraniczni studenci dokonali wyboru projektów, które będą realizować na UTP. Opiekunami naukowymi amerykańskich studentów zostali: prof. Elwira Śliwińska, dr Iwona Jędrzejczyk, dr Anna Baturo-Cieśniewska, prof. Dariusz Pańka, dr Małgorzata Jeske, dr Aleksander Łukanowski, prof. Justyna Lema-Rumińska, dr Alicja Tymoszuk, dr Natalia Miller z WRiB, dr Anna Sławińska, dr Katarzyna Stadnicka, prof. Takashi Kuwana z WHiBZ, prof. Adam Gadomski z IMF, prof. Borys Ośmiałowski i dr Beata Jędrzejewska z WTiICh.

W dniach 25-29 maja nasi goście mieli okazję zobaczyć piękno gór Stołowych, Błędnych Skał i Skalnego Miasta, a także zwiedzić Duszniki Zdrój, Polanicę Zdrój i urokliwą stolicę Czech – Pragę. Od 30 maja studenci zabrali się do pracy laboratoryjnej, a w najbliższy weekend pracownicy Działu Współpracy Międzynarodowej pokażą studentom z DSU najpiękniejsze zakątki naszego regionu.

061 011166 209