Absolwenci UTP w najlepszych światowych firmach

Absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej - kierunek Mechanika i Budowa Maszyn mgr inż. Łukasz Cejrowski (dyplomant Pana Prof. dr hab. inż. Józefa Flizikowskiego - temat: Procesory wiatrowe, kierunki rozwoju zespołów funkcjonalnych - rok 2006) informuje, że firmie LM Wind Power, w której pracuje na stanowisku Senior Project Manager udało się pobić rekord świata w zakresie długości najdłuższego na świecie śmigła do elektrowni wiatrowych. Rywalizacja czołowych firm - producentów łopat do siłowni wiatrowych - trwała w ostatnich czasie bardzo dynamicznie, a wygrała ją właśnie firma LM Wind Power. Najdłuższe śmigło na świecie ma długość 88,4 m !!! Czy to kres możliwości konstrukcji i materiału? Zapewne nie...

LM Wind Power Blades jest światowym liderem w zakresie budowy i dostawy łopat do turbin wiatrowych. Główna siedziba firmy LM Wind Power Blades znajduje się w duńskim mieście Kolding, a filia koordynująca globalną działalność utworzona została w Amsterdamie. Przedsiębiorstwo posiada zakłady produkcyjne w Azji, Ameryce Północnej i Europie. Są to główne rynki energetyki wiatrowej. Firma posiada swoje fabryki w 13 placówkach, w następujących krajach: Holandia, Kanada, USA, Hiszpania, Polska, Dania, Indie i Chiny.

Ulokowanie swoich przedsiębiorstw w tak wielu miejscach, umożliwia szybką i sprawną dostawę śmigieł dla turbin wiatrowych do każdego zakątka świata. Do swoich sukcesów firma zalicza fakt, że aktualnie na naszym globie jedna na trzy działające turbiny wiatrowe wyposażona jest w łopaty wyprodukowane właśnie przez koncern LM Wind Power.

LM Wind Power Blades stawia na innowacyjne rozwiązania w zakresie projektowania i dostarczania wirników turbin wiatrowych. Swoje działania opiera na najnowszych, przyjaznych środowisku technologiach.

LM Wind Power Blades to globalny potentat w zakresie budowy śmigieł do turbin wiatrowych. Dzięki nieustannym badaniom nad rozwojem produktów, ich jakość jest doceniana przez najbardziej wymagających klientów z całego świata. Przez ostatnie 30 lat koncern LM Wind Power wyprodukował ponad 130,000 łopat o łącznej mocy ponad 43 GW. Dzięki takiemu wynikowi firmie udaje się ograniczać emisję do środowiska ok 74 milionów ton CO2 każdego roku. Do końca 2009 roku Koncern LM zatrudniał też 4 676 pracowników na całym świecie.

Łukasz Cejrowski podczas prezentacji łopaty - https://www.youtube.com/watch?v=0cHlypVi32M