Podsumowanie POLISHOPA Design Thinking Conference Bydgoszcz 2016

Bydgoszcz w dniach 22-25 czerwca br. stała się światową stolicą Design Thinking (DT) czyli sprawdzonego podejścia do tworzenia produktów i usług, które stają się maksymalnie użyteczne z punktu widzenia odbiorcy, dając mu przy tym szereg unikalnych doświadczeń. Wszystko stało się za sprawą POLISHOPA Design Thinking Conference Bydgoszcz 2016 zorganizowaną przez Uniwerytet Technologiczno – Przyrodniczy i SHOPĘ. Potencjał tego wydarzenia dostrzegło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które włączyło się w organizację wydarzenia.

 

Konferencja pokazała, że Design Thinking jest sposobem myślenia, który staje się w szybkim tempie elementem kultury wielu firm i społeczności. Myślenie to oparte jest o kreatywność, empatię, efektywną pracę interdyscyplinarnych zespołów. Również w oparciu o Design Thinking stworzony został cały plan wydarzenia, tak aby jak najwięcej doświadczeń dostarczyć uczestnikom. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło najlepszych z najlepszych: prelegentów ze Stanów Zjednoczonych i Europy oraz przedstawicieli marek rozpoznawalnych na rynkach krajowych i międzynarodowych takich jak PESA Bydgoszcz S.A., Play, Grupa Passio, Kujawsko-Pomorski Klaster Telemedycyny INNOBRIDGE czy ING Bank Śląski S.A.

Szczegółowa relacja z wydarzenia znajduje się pod linkiem: http://designthinking.innpoland.pl/128225,7-polishopa-desing-thinking-conference-bydgoszcz-2016-relacja