Prestiżowy konkurs firmy Intel rozstrzygnięty

Aż 2 studentki UTP (kierunek: informatyka stosowana) w gronie 25 nagrodzonych!!! Gratulacje dla Ani Świtały i Katarzyny Frąckowiak!

UTP zostało naprawdę docenione – wśród tegorocznych laureatek z Gdańska nie było nikogo, z Wrocławia zaledwie jedna dziewczyna, z Gliwic, Lublina i Łodzi po jednej, a z UTP aż dwie!!! Uroczysta gala wręczenia stypendiów odbyła się 5 października w siedzibie Intela w Gdańsku.

25 młodych kobiet - maturzystek i studentek kierunków informatycznych z uczelni w całej Polsce 5 października otrzymało stypendia programu "Nowe technologie dla dziewczyn". Wybrano je spośród ponad 600 kandydatek.

"Nowe technologie dla dziewczyn" to pionierski w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą informatyczną. Firma Intel Technology Poland wspólnie z Fundacją Edukacyjną Perspektywy już po raz drugi zaoferowała maturzystkom i studentkom kierunków technicznych unikatowy program wspomagania ich rozwoju.

Stypendystki programu otrzymają zarówno wsparcie merytoryczne, jak i pomoc finansową. Znajdą się pod opieką mentora lub mentorki – doświadczonego pracownika firmy Intel. Otrzymają stypendium w wysokości 12 000 zło brutto, które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. A w wakacje zostaną zaproszone na staż w gdańskim centrum badawczo-rozwojowym firmy Intel – największym ośrodku R&D Intela w Europie, lub w amerykańskiej siedzibie firmy.

Program stypendialny ma na celu zainteresowanie młodych kobiet branżą nowych technologii oraz kierunkami studiów, które wiążą się z ich tworzeniem. Celem programu jest udzielenie utalentowanym maturzystkom i studentkom wsparcia w nauce oraz w zakresie planowania i rozwoju kariery zawodowej w branży technologicznej. Spożytkowanie wielkiego potencjału kobiet w kluczowym dla cywilizacji obszarze nowych technologii jest bowiem warunkiem koniecznym dla jej rozwoju.

Fotorelacja: (na wspólnym zdjęciu nasze stypendystki są w pierwszym rzędzie - 3. i 4. od prawej) : https://www.stypendiadladziewczyn.pl/aktualnosci/38-stypendystki-ii-edycji-wybrane