Dziewczyny na politechniki! Dzień otwarty dla dziewczyn na UTP

Wykłady, warsztaty popularnonaukowe, zwiedzanie laboratoriów oraz spotkania z kobietami sukcesu, absolwentkami i studentkami kierunków technicznych – to główne punkty organizowanego po raz pierwszy w Bydgoszczy - „Ogólnopolskiego Dnia Otwartego dla Dziewczyn” na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym.

 

Dlaczego warto wybrać techniczny kierunek studiów? Czy nauka i technologia potrzebują kobiet? Co to jest kultura innowacji i jaką rolę odgrywają w niej kobiety? Odpowiedzi m.in. na te pytania będzie można poznać podczas dnia otwartego dla dziewczyn na UTP.

Dziewczyny na politechniki! Dziewczyny do ścisłych! - to ogólnopolska akcja mająca na celu przełamanie stereotypów w myśleniu i zachęcenie uczennic szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do podejmowania studiów technicznych. Kulminacyjnym punktem akcji jest Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn, który po raz pierwszy będzie świętowany także w Bydgoszczy.

30 marca 2017 r.  ulicy Al. prof. S. Kaliskiego 7 w Bydgoszczy kobiety pracujące na uczelni, wykładowczynie, studentki i absolwentki spotkają się z uczennicami, aby opowiedzieć o ścieżkach kariery i zawodowych fascynacjach. Zdradzą czym kierowały się wybierając techniczny kierunek studiów, a także udowodnią, że dziewczyny radzą sobie świetnie na kierunkach tradycyjnie uznawanych za męskie. Wydarzenie jest doskonałą okazją do wzięcia udziału w warsztatach zorganizowanych w uniwersyteckich laboratoriach, a także szkoleniach dotyczących kultury innowacji, planowania i zarządzania karierą zawodową. O tym dlaczego warto wybrać kierunek techniczny na UTP powie prorektor ds. dydaktycznych i studenckich - dr hab. inż. Halina Olszewska, a także Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego oraz studentki i laureatki prestiżowych konkursów.

- Wybierając studia inżynierskie dołączasz do grona kobiet tworzących nowe technologie, a także kreujących innowacyjne rozwiązania techniczne - mówi prorektor ds. dydaktycznych i studenckich, absolwentka zootechniki na Wydziale Zootechnicznym Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy
– dr hab. inż. Halina Olszewska, prof. nadzw. UTP.

 

Wydarzenie odbędzie się 30 marca 2017 r. (czwartek) w godz. 9.30 – 14.30 i jest skierowane do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego regionu.
Na „Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn” trzeba się zarejestrować (ograniczona liczba miejsc). Można to zrobić przez stronę: http://dziewczynynapolitechniki.pl/rejestracja/dla-dziewczyn lub pod numerem: +48 52 374 92 64 (Dział Informacji i Promocji UTP).

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

Akcja „Dziewczyny na politechniki!” Jest wspólną inicjatywą Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych oraz Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.dziewczynynapolitechniki.pl

 

Program do pobrania: pdf