miniSUMO na UTP już po raz 10-ty

Wydział Inżynierii Mechanicznej wraz z Wydziałem Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego mają zaszczyt zaprosić na 10. jubileuszową edycję konkursu „Wojna Robotów miniSUMO”, która odbędzie się 27 kwietnia 2017 roku w Auditorium Novum UTP (Al. prof. S. Kaliskiego 7).

 

 

Wydarzenie rokrocznie cieszy się ogromnym zainteresowaniem młodych pasjonatów robotyki. Do tej pory w konkursie udział wzięło 81 szkół z 25 miejscowości z różnych regionów Polski, co daje 2500 uczestników rywalizujących w 714 zespołach. Ideą konkursu jest zainteresowanie młodzieży nauką i techniką, rozwijanie w nich umiejętności technicznych poprzez zaprojektowanie w pełni autonomicznych robotów i dostosowaniu ich do tytułowej „Wojny Robotów”.


Do grona tegorocznych sponsorów należą firmy takie jak Pesa, SiMS, Slican, Akademia Wynalazców i Asseco Poland, wydarzenie jest objęte honorowym patronatem Urzędu Miasta Bydgoszczy, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, a także Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.


Serdecznie zapraszamy. Gwarantujemy nie tylko ogromne emocje i dobrą zabawę, ale także możliwość podziwiania konstruktorsko – inżynierskich talentów młodych uczestników konkursu.


Więcej Informacji na stronie: http://roboty.utp.edu.pl/

Ogólny program konkursu:
8:00 – 10:00Ważenie i mierzenie robotów, rejestracja i odbiór zestawu Uczestnika
10:00 – 11:00 – Otwarcie zawodów przez Rektora prof. dr hab. inż. Tomasza Topolińskiego
• Wręczenie nagrody Rektora UTP dla najliczniej uczestniczącej w zawodach szkoły
• Wręczenie nagrody Prezydenta Miasta Bydgoszczy dla najmłodszego uczestnika
• Wręczenie nagrody Akademii Wynalazców dla najmłodszego zespołu
• Tort jubileuszowy
• Rodzinna fotografia robotów i uczestników
11:00 – 15:00 – Rozgrywki grupowe, półfinały, finały i wręczenie nagród