Wystawa prac Agnieszki Dębczyńskiej

Zapraszamy serdecznie do Galerii 3.1 na wystawę prac Agnieszki Dębczyńskiej zatytułowanej "Obserwacje". Finisaż wystawy odbędzie się 25 maja o godz. 12.00 (ul. Kaliskiego 7, bud. 3.1, galeria 3.1)

 


"Obserwacje" to wystawa, na którą składają się prace bardzo różnorodne. Szkice, szybkie notacje, rysunki, malarstwo. Agnieszka Dębczyńska nieustannie poszukuje, zerka, obserwuje i notuje. Jej prace wynikają z zachwytu pejzażem, naturą i kulturą. Często pojawiają się u niej motywy roślinne, ale także architektoniczne. Autorka dokonuje wielu prób rejestracji swoich spostrzeżeń w mediach rysunkowych, malarskich. Widoczna jest u niej potrzeba subiektywizacji – pozostawienia swojego indywidualnego, autorskiego śladu w obrazie. Oprócz barw, światła, linii Agnieszka Dębczyńska poszukuje przedstawieniach natury, przedmiotów, miejsc czegoś więcej – metafory, symbolu. Jej obserwacje mają zatem na swój sposób wymiar poetycki.

 


Agnieszka Dębczyńska - absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Wydziału Prawa i Administracji w Toruniu. Od 1993 r. pracownik Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Jej zainteresowania dotyczą głownie malarstwa olejnego, rysunku i rzeźby. Od 2005 roku uczestniczy w warsztatach malarstwa i rysunku Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy, prowadzonych przez mgr Małgorzatę Paszkowską-Szylberg. Jej prace były czterokrotnie wyróżnione w ogólnopolskich konkursach Przeglądu Amatorskiej Twórczości Plastycznej Wojska Polskiego (Military Art). W 2010 roku uczestniczyła w projekcie Akademii Sztuki Użytkowej w Katedrze Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Technologiczno – Przyrodniczego w Bydgoszczy. Swoje prace malarskie i rysunkowe prezentowała na dwóch wystawach indywidualnych i kilku wystawach zbiorowych.