Erasmus+ Staff Week 2017 na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy

29 maja 2017 r. rozpocznie się międzynarodowy tydzień spotkań pracowników uczelni z całego świata, działających w ramach Programu Erasmus+.

 

 

Wydarzenie już po raz kolejny organizuje Dział Współpracy Międzynarodowej UTP, a chęć udziału zadeklarowali pracownicy kilkunastu uczelni z Europy m.in. z Hiszpanii, Grecji, Wielkiej Brytanii, Cypru, Niemiec, Włoch, Portugalii, Ukrainy, Azerbejdżanu i USA.
Tydzień Erasmus+ Staff Week jest skierowany do pracowników administracji i pracowników dydaktycznych.

- Głównym celem spotkań jest wzmocnienie współpracy pomiędzy partnerami programu, a także nawiązanie nowych kontaktów, podzielenie się doświadczeniami dotyczącymi internacjonalizacji uczelni oraz uczenie się od siebie nawzajem – mówi, Magdalena Kapela, pracownik Działu Współpracy Międzynarodowej UTP.

W ramach Erasmus+ Staff Week UTP przewidziano warsztaty, wykłady i prezentacje wszystkich uczelni biorących udział w evencie oraz zapoznanie z ofertą dydaktyczną organizatora. Goście będą mieli okazję zwiedzić miasto, wypłyną w rejs tramwajem wodnym i udadzą się do Muzeum Ściśle Tajnego w Tryszczynie. Wydarzenie potrwa do 2 czerwca 2017r.