Juwenalia 2017

Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją z majowego święta studentów.

 

 

Pierwszy dzień juwenaliów, 15 maja 2017 roku,  zaczął się od rzeczy pożytecznych – w Campusie UTP stał Autobus RCKiK, studenci i pracownicy UTP mogli oddać krew potrzebującym. Potem na sportowo – jednocześnie odbywały się rozgrywki w piłkę nożną, siatkówkę plażową i koszykówkę. Ostatnie mecze siatkówki ze względu na warunki pogodowe zostały przeniesione na następny dzień. Po burzy ruszyliśmy z konkurencją Mega Krótkich Upojnych Potyczek Akademickich, studenci między innymi musieli rzucić oponą, czy przejść wyznaczony odcinek w nartach. Wydarzeniem, które zwieńczyło ten dzień, była Liga Bowlingowa w klubie Brodway.

16 maja  dokończone zostały rozgrywki w siatkówkę plażową. Po południu studenci licznie uczestniczyli w nowej konkurencji, „Zrób to sam”. Z kartonów, butelek, taśm izolacyjnych itp. powstały niebanalne rzeczy, które można obejrzeć na zdjęciach. Wieczorem w Auditorium Novum miała miejsce „Noc Planszówek”, która również przyciągnęła wielu studentów.

W środę natomiast, obok akademików, odbyła się bitwa na balony z wodą, na żadnym uczestniku sucha nitka nie została. Tego dnia odbyły się również zawody w bilard.

Nazajutrz studenci zmierzyli się w konkursie „Jeden z Dziesięciu”. Odbył się także koncert, na którym wystąpili: Dj Młody, Zbuku i Luxtorpeda, a główną gwiazdą był Zenek Martyniuk wraz z zespołem Akcent. Jak wyszło? Zdjęcia mówią same za siebie...

IMG 9387

 

Więcej zdjęć w galerii