Synteza Sztuk Chmielnicki 2017

W ramach projektu Festiwal Synteza Sztuk’17 w Chmielnickim Obwodowym Muzeum Historii Sztuki zorganizowano Wernisaż, podczas którego zaprezentowano prace studentów i pracowników Zakładu Wzornictwa UTP, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz Narodowego Uniwersytetu w Chmielnickim. Zaprezentowano prace z różnych obszarów sztuki – od prac dyplomowych studentów Wzornictwa, poprzez obiekty projektowane przez pracowników, dzieła z obszarów różnych sztuk autorstwa zaproszonych, uznanych artystów na pokazie mody kończąc.


Wyjazd studentów na Ukrainę był okazją wymiany myśli, poglądów, ale dzięki formule projektu był także okazją do zaprezentowania własnych prac artystycznych, z zakresu rzeźby, rysunku, malarstwa czy wzornictwa. Był również okazją obejrzenia prac swoich kolegów z Ukrainy.
Studenci Akademii Muzycznej w Bydgoszczy przygotowali repertuar, który został zaprezentowany podczas Koncertu Niedzielnego w Kościele Chrystusa Króla i podczas Koncertu pt. Skrzypce Przynoszą Nadzieję w Filharmonii Chmielnickiej podczas Dni Miasta Chmielnicki.

Koordynatorem projektu był docent Franciszek Bromberek.
Festiwal dofinansowany przez: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Urząd Miasta Bydgoszczy.

Plakat do pobrania tutaj