Summer School

Dział Współpracy Międzynarodowej UTP organizuje Szkołę Letnią dla uczniów sieci szkół średnich Kocaturk Colleges (Kocatürk Okulları) z siedzibą w Turgutlu, zlokalizowanych w Izmirze (Turcja).

24 lipca – 8 sierpnia br. na UTP gościć będziemy grupę 14 uczniów z Turcji. Ich przyjazd został zaplanowany w ramach umowy podpisanej pomiędzy obiema instytucjami w lutym 2018 roku.
Intensywny program pobytu obejmuje między innymi: 30 godzin lekcyjnych języka angielskiego, wprowadzenie do historii Polski wraz z elementami języka polskiego (w ramach warsztatów) oraz warsztaty plastyczne. Plan pobytu obejmuje zwiedzanie Bydgoszczy wraz z wizytami w kilku miejskich muzeach, zaplanowano również wycieczki do Torunia, Gdańska i Warszawy.
Jest to pierwsza wizyta tak dużej grupy uczniów z Turcji, potencjalnych studentów UTP. Jej celem jest promocja oferty dydaktycznej UTP oraz dalszy rozwój współpracy. Ma pokazać również uczniom z Turcji, możliwości ukończenia studiów na UTP i zdobycia wartościowego dyplomu.


Drukuj