logoutp
hr excellence

Współpraca UTP z ProNaturą

18 listopada studenci V semestru kierunku IOŹE odwiedzili Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych ProNatura Bydgoszcz mieszczącego się na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

Nagrody dla UTP

31.10-3.11.2019 odbyły się kolejne Międzynarodowe Targi Innowacji iENA 2019.

Inauguracja projektu Dialog 2.0

22 października 2019 o godz. 10:30 na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym odbyła się inauguracja projektu DIALOG 2.0.

DroneTech World Meeting Toruń 2019

18-19 października 2019 w Toruniu odbyło się czwarte międzynarodowe spotkanie naukowców, biznesmenów i pasjonatów wszystkiego co związane jest z nowoczesnymi technologiami bezzałogowymi.

Medale dla UTP

16 października 2019 roku podczas największego w Polsce międzynarodowego wydarzenia promującego wynalazczość i innowacje - Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS 2019 - wynalazki zaprezentowane przez naszych naukowców zdobyły trzy nagrody.

Współpraca UTP na rzecz wdrażania metodyki pragmatycznych innowacji

9 października miało miejsce podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym a przedstawicielami firmy Novismo sp. z o.o.

Zakończenie obchodów 250. rocznicy Jędrzeja Śniadeckiego i projektu „Inkubator innowacyjności +”

Międzynarodowe Sympozjum Where Jędrzej Śniadecki met Jan Czochralski. From innovative high-tech to patents and business incubators zakończyło obchody 250. rocznicy urodzin Jędrzeja Śniadeckiego.

Współpraca UTP z firmą HANPLAST

11 grudnia firma HANPLAST sp. z o.o. zajmująca się przetwórstwem tworzyw sztucznych, produkcją form wtryskowych oraz paneli fotowoltaicznych, podpisała umowę o współpracy z Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy.

Współpraca UTP z przemysłem samochodowym

6 lipca 2018 roku została podpisana umowa o współpracy między Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym a firmą ARRK Shapers' Polska Sp. z o.o.

Nowe centrum kompetencji na UTP

28 czerwca w Krakowie na posiedzeniu Rady Naukowo-Przemysłowej Instytutu Autostrady Technologii i Innowacji podjęto uchwałę o utworzeniu nowego centrum kompetencji na UTP w Bydgoszczy w ramach IATI pod nazwą Interdyscyplinarne Centrum Odnawialnych Źródeł Energii w obszarze tematycznym: Energia, technologie kogeneracji i racjonalizacji gospodarowania energią.